×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Filipíny
  2. Filipíny
  3. Místa
  4. Bakhawan

Bakhawan

Lokalita: Filipíny Filipíny Bakhawan
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ekopark Bakhawan na ostrově Panay

Jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově Panay představuje ekopark Bakhawan. Seznámíte se v něm s bohatou přírodou mangrovových porostů, které kdysi tvořily význačnou část zdejších mořských břehů.

Ekopark Bakhawan zabírá plochu zhruba 220 hektarů ve východní části delty řeky Aklan u severního pobřeží ostrova. Dobře se do něj dostanete z blízkého města Kalibo a jeho okrajové části New Buswang. Od význačného rekreačního regionu Boracay na severozápadě se nachází asi 70 kilometrů při jízdě po silnicích č. 502 a 503.

Co vás čeká v ekoparku Bakhawan

Historie ekoparku Bakhawan se začala psát v roce 1990 znovuzalesňováním zdejšího bahnitého pobřeží. Mangrovové porosty měly za cíl především zmírnit četné povodně po lokálních bouřkách. Dnes lze celou operaci považovat za nejúspěšnější projekt přírodní obnovy na Filipínách.

Na návštěvníky ekoparku Bakhawan čeká visutý bambusový chodník o délce 1 300 metrů, který vede napříč celým areálem mangrovového lesa až k Sibuyanskému moři. Při jeho procházení spatříte rozmanité druhy vegetace a ptactva. V areálu nechybí ani rozhledna, obchod se suvenýry, občerstvení, kantýna nebo expozice zaměřená na výzkum mangrovových porostů.

  • Neváhejte tedy a navštivte ekopark Bakhawan na Filipínách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím