Rezervace nártouna filipínského

Lokalita: Filipíny Filipíny Rezervace nártouna filipínského
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Rezervace nártouna filipínského. Opičky, kterou si zamilujete

V rezervaci nártouna filipínského objevíte roztomilé zvířátko, které vyniká neskutečně velkýma, nepohyblivýma očima. Ve své domovině patří kvůli lidské činnosti k ohroženým druhům a návštěvou areálu přispějete alespoň trochu k jeho záchraně.

Rezervace nártouna filipínského se ukrývá v tropickém pralese na jihu filipínského ostrova Bohol mezi městečky Corella a Sikatuna. Je to jenom malý kousek od silnice spojující provinční metropoli Tagbilaran s obcí Loboc. Směrem do vnitrozemí se táhnou slavné „čokoládové kopce“, pobřeží Boholského moře se nachází 11 kilometrů jižně.

Seznamte se s nártounem filipínským

Rezervací nártouna filipínského vede stezka, kterou lze projít zhruba za 20 minut – a provozovatelé zaručují, že během nich zvířátko určitě uvidíte. Kromě toho si můžete zakoupit zajímavé suvenýry či posedět v prosté restauraci.

Nártoun filipínský (Tarsius syrichta) je nejmenší a zřejmě také nejpodivnější vyšší primát na světě. Kromě vypoulených kukadel ho charakterizují mimořádně dlouhé nártní kosti, noční lov hmyzu a skoky dlouhé až 5 metrů.

  • Neváhejte tedy a navštivte rezervaci nártouna filipínského na Filipínách.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím