1. Fischer.cz
  2. Francie

Všechny destinace - Francie

Mapa

Podrobné informace

  • 25 - 29 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Dovolená Francie – sladká a kouzelná trikolóra

I když pomineme Paříž, světoznámé centrum památek, umělců a módy nad řekou Seinou, vydá popis francouzských krás takřka na román. Je to země nejvyhlášenějšího vína, gurmánských požitků, skvělého alpského lyžování, honosných středomořských letovisek a provensálských levandulových polí.

Na každém kroku tu na vás dýchne historie v nepřeberném množství výstavních hradů, zámků a starobylých měst a vesnic. O velikánech francouzských dějin, jako byli Karel Veliký, Vilém Dobyvatel, Ludvík XIV., Napoleon či Charles de Gaulle, se učí na školách po celém světě.

Pobyty ve Francii jsou pro každého

Poznávací zájezdy vás v zemi galského kohouta zavedou k zámkům na Loiře, za Horou svatého Michaela mizející pravidelně v Atlantiku i do šumivé Champagne. Můžete obdivovat katedrály v Remeši nebo Orléansu, antické památky v Nimes a Gardu, pevnost Carcassonne i přístavní Marseille…

Součástí moderní Francie jsou také zámořské regiony, oblíbené prázdninové destinace evropských turistů. Zkuste i vy dovolenou na Réunionu, Guadeloupe, Martiniku či Tahiti.

Zobrazit podrobné informace