Cestování po Francii rychle, kvalitně a bezpečně

Francouzská dopravní síť je neobyčejně hustá, moderní a efektivní. Pro přepravu z jednoho místa na druhé máte většinou několik alternativ, stačí si vybrat podle vašich časových a finančních možností.

Francie-Pristav-Antibes-u-Stredozemniho-more.jpg

Letecká doprava ve Francii

Letecky se do Francie dostanete velmi snadno, v každém důležitém francouzském městě se nachází mezinárodní letiště. To největší, Aéroport Paris Charles de Gaulle – Roissy, se samozřejmě rozkládá u Paříže, mimo něj disponuje metropole ještě druhým velkým letištěm Aéroport de Paris Orly. K dalším významným vzdušným přístavům se řadí:
  • Letiště Mérignac v Bordeaux,
  • letiště Saint Exupéry v Lyonu,
  • letiště Nice – Côte d'Azur,
  • letiště Marseille – Provence,
  • letiště Blagnac v Toulouse.
Vzhledem k blízkosti důležité administrativy stoupá význam štrasburského letiště.

Železniční doprava ve Francii

Francie je synonymem vysokorychlostní železniční dopravy. Maximálně komfortní rychlovlaky TGV, jezdící rychlostí až 300 kilometrů za hodinu, spojují metropoli Paříž s velkoměsty po celé zemi. Ve velmi krátkém čase se s nimi dostanete do Marseille, Bordeaux, Lille, Rennes atd. Mimo rychlovlaky je země protkána perfektně fungující, druhou nejdelší železniční sítí v Evropě (po Německu).

Silniční doprava ve Francii

Francie má jednu z nejhustších, nejdelších a nejlépe propracovaných silničních sítí. Zemí se vine téměř 13 tisíc kilometrů výtečně udržovaných dálnic. Zde a na dalších téměř 15 tisícovkách kilometrů rychlostních silnic se platí mýtné. Placený úsek je před nájezdem vždy označen nápisem „peage“. Na počátku placeného úseku je třeba odebrat lístek a při sjezdu zaplatit v hotovosti či platební kartou.

Lokální silnice dosahují celkové délky neuvěřitelného miliónu kilometrů. Rychlostní limity a dopravní předpisy jsou totožné s českými.

Lodní doprava ve Francii

Na severním i jižním pobřeží Francie funguje vysoce rozvinutá lodní doprava. Z Calais a jiných severních přístavů operují pravidelné trajektové linky na Britské ostrovy a také do Skandinávie. Jihu dominuje jeden z nejvýznamnějších středomořských přístavů Marseille, z něhož se dostanete do Itálie či Afriky, nebo se můžete vypravit i na zaoceánské plavby.