1. Fischer.cz
  2. Dovolená u moře s golfem
  3. Itálie
  4. Golfová hřiště v okolí Lago di Garda

Golfová hřiště v okolí Lago di Garda

Garda Golf Country Club

 Garda Golf Country Club

Garda Golf Country Club je jedním z nejlepších hřišť, postavených za posledních 10 let, na rozloze 110 hektarů je navrženo britskými golfovými architekty. 27 jamkové hřiště táhnoucí se mezi Rocca di Manerba, hradem Soiano a kopci Valtenesi nabízí dechberoucí panorama krásné okolní přírody s cypřiši, olivovými háji, stoletými duby a přímořskými borovicemi. Greeny jsou velké a fiarwaye dobře udržované, rybníky a bunkery dělají hřiště obtížnější, mírné podnebí kolem jezera Garda umožňuje hrát golf po celý rok.

Golf Club Bogliaco

 Golf Club Bogliaco

Hřiště je umístěno blízko kopců na západní straně jezera Garda, leží v kotlině v nadmořské výšce 100 m, je porostlé oleandry, cypřiši, olivovníky a dalšími druhy rostlin, typickými pro středomořskou vegetaci, vyvýšená pozice dává příležitost přehlédnout přes téměř celé jezero na hory, které ho obklopují. Mírné klima umožňuje hrát po celý rok. Hřiště vzniklo v roce 1912, zásluhou majitele hotelu, který chtěl uspokojit zvýšený zájem turistů z Anglie a Německa o golf a vybudoval zde golfové hřiště,od této doby sledují jeho fairwaye běh dějin v roce 1928 bylo, vzhledem k potřebám státu, přeměněno na pole a pěstovala se tady pšenice, pak bylo užívané jako runway pro letadla německých vojenských jednotek a potom bylo zase využíváno americkými vojáky, kteří zde hráli baseball, od roku 1953 se zde zase znovu začal hrát golf.

Palazzo Arzaga I

Palazzo Arzaga I

Dvě světově proslulá jména byla požádána o pomoc při designu těchto dvou hřišť, Jack Nicklaus Jr. Následoval otcovo jméno a použil na hřišti rysy typické pro americká hřiště. Arzaga poskytuje dvě volby se zcela odlišnými výzvami hřiště navržené Nicklausem je obtížné, je zde pět možností umístění odpališť a pět pozic umístění jamky na greenu, amatér i profesionál si užije hru v otevřeném prostoru, na fairwayích s obrovskými bunkery a velkými rybníky, greeny jsou velice rychlé a složité na čtení. Jedním z prvních a přetrvávajících dojmů z hřiště je nádhera malebné krajiny v předhůří Alp, na několika místech zachovalá původní vegetace a série jezer podtrhují krásu tohoto hřiště.

Palazzo Arzaga II

Palazzo Arzaga II

Gary Player navrhoval hřiště v anglickém stylu s mnohem méně změnami oproti původní podobě krajiny, je více přirozené, kratší a užší a vyžaduje spíše preciznost nežli sílu, rough je dost hustý a stěny bunkerů mají sklon 90° a zatravněné okraje, mnoho greenů se strmě svažuje. Zajímavá je jamka 14: 557 m dlouhý par 5 – má obrovský green chráněný z levé strany bunkerem a rybníkem ze strany pravé. 9-ti jamkové hřiště, které vám poskytne zážitek nesrovnatelný s ničím jiným v Itálii. Vhodné pro golfisty všech úrovní.

Chervo Golf Club San Vigilio

Chervo Golf Club San Vigilio

Chervo je navrženo německým architektem Kurtem Rassknechtem, který po mnoha projektech v Evropě a Jihoafrické republice , přijmul výzvu a navrhnul první golfové hřiště v Itálii, co nejvíce využívající přírodního a historického bohatství opatství opatství v San Vigiliu. 27 + dalších 9 cvičných jamek je rozloženo na 110 hektarech do okruhu tak, aby využil dokonale velikost a vlastnosti pozemku, který měl k dispozici, maximální délka hřiště je 6775 m ( ze zlatých odpališť), minimální 5070 m ( z dámských odpališť), mezi těmito jsou ještě další tři odpaliště. Hřiště je obtížné a vyzývavé, vhodné pro více zkušené hráče, ale poskytne příjemnou hru i začátečníkům, je zde množství vodních překážek, greeny jsou chráněné strategicky umístěnými bunkery, fairwaye jsou střídavě prohnuté na jednu a druhou stranu, obklopené hustým roughem, poskytují rozmanitou hru. Okolí hřiště je charakteristické zalesněnými oblastmi a rovinami s jezery a přírodními prameny, poli a vinicemi, je to krajina bohatá historií, nachází se zde pozstatky na etruské, galské a starověké římské osídlení této oblasti.