Golfová hřiště v okolí Dubaje

Dubai Creek Golf & Yacht Club

 foto 1

Dokonale zastřižené fairwaye jsou zvlněné, označené náspy, datlovníky a palmy nebo vodní překážky, společně se zátokou, která se zapojí do hry na posledních čtyřech jamkách, se vyjímá několik umělých jezer, která zvyšují krásu a obtížnost hřiště na mnoha dalších jamkách. Fairwaye jsou úzké, vyžadují přesnost, plochá místa najdete na hřišti jen ojediněle, všude je množství pahorků. Golf tady nekončí se západem slunce, ale některé jamky a tréninková zařízení jsou osvětlena a dovolují hrát dlouho do noci. Hřiště hostilo Asian PGA Tour i Dubai Desert Classic v letech 1999, 2000, 2004.

The Montgomerie Dubai Golf Club

 foto 2

Ačkoliv se toto hřiště v poslední době vyvíjí v jednu z nejluxusnějších a nejžádanějších golfových destinaci na Středním Východě, klíčem k jeho úspěchu je to, že se stalo ústředním bodem Emirates Hills, nejexkluzivnější čtvrti v Dubaji. Bylo navrženo Colinem Montgomeriem ve spojení s Desmondem Muirheadem, těší se velké popularitě u návštěvníků, zahrát si tradiční skotské links hřiště je unikátní zkušeností v této části světa. Hřiště pokrývá celkem plochu 265 akrů a je poseto 81 bunkery, nabízí zvlněný terén a široké fairwaye, greeny jsou také velké, ale pozor na doběh míčku, může být nad 9,5 stopy, což může znepříjemnit puttování. Zajímavostí je jamka 13 par 3, která je navržena ve tvaru SAE a pyšní se také největším samostatným greenem na světě (58 tis.čtverečných stop je běžná velikost 9 greenů).

Emirates Golf Club

Nachází se na okraji města, je oázou zeleně a číslem „jedna“ na European PGA Tour, obě hřiště Majlis Course i Faldo Course (Wadi) jsou navržena tak, aby byla podnětná, ale zároveň fér a hratelná jak pro profesionály, tak i pro víkendové hráče.

Faldo Course

 foto 3

Bylo otevřeno v roce 1996 jako „Wadi“ podle návrhu Jeremy Perna a Karla Littena a v roce 2006 předěláno Nickem Faldem včetně cvičných ploch. Svádí průměrného hráče svým prostorem a velkými greeny, které jsou chráněny 14-ti jezery a mnoha bunkery, hřiště nesměřuje přímo vpřed, je zde množství doglegů a vyžaduje opatrný výběr holí a přesnost ran, abyste se vyhnuli četným vodním překážkám, stromům a rouchu.

Majlis Course

 foto 4

Je to vlajková loď golfu v Emirátech, v roce 1987 bylo hřiště vytvarované okolo vysokých pouštních dun, je to první travnaté hriště na Středním Východě, jméno získalo podle arabského výrazu pro místo setkání. Tato „pouštní perla“ je domovem pro stovky druhů původních dřevin, fairwaye jsou skvěle udržované a na hřišti je celkem 7 slaných jezer. Má velkolepé fairwaye a skvěle udržované greeny, poskytuje výzvu pro každého hráče, bujné fairwaye se ohýbají a mění směr, do hry promlouvá vítr a vodní překážky. Nejzajímavější na hřišti je jamka 8, par 4, dogleg  s indexem obtížnosti 3 a délkou 434 yardů, hraje se do kopce a potřebujete dlouhý dobře umístěný drive, aby byla šance na slušnou druhou ránu na malý a zvlněný green. Hřiště Majlis si vybudovalo slušnou světovou reputaci jako cvičné hřiště i pro ty nejlepší golfisty. Hřiště několikrát hostilo the Dubai Desert Classic ( 1989, 1990, 1992 – 1998, 2001 – 2008)