Nedotčená příroda Curaçaa, zážitek nejen pro ornitology

Ostrovní suchozemskou faunu, obdobně jako flóru, ovlivňují klimatické podmínky. Živočišné druhy běžně se vyskytující v deštných pralesích na Curaçau nehledejte. Nadšení ale budou milovníci ptactva. Na ostrově žijí desítky druhů kolibříků, banakiti, trupiálové, racci, volavky, kormoráni nebo plameňáci. U pobřeží se vyskytují pelikáni, lovící v moři ryby.

Zvířata na Curaçau

Ze savců Curaçao obývají polní myši, malí králíci a jeskyní netopýři. Unikátním představitelem zdejší fauny je trpasličí jelen běloocasý. Na ostrově žije i několik druhů leguána a mořské želvy.
Leguáni se vyskytují po celém Curaçau.
Moře je domovem tisíců druhů pestrobarevných ryb a rozmanitých živočichů. Úžasnou ukázku ostrovní fauny a flóry najdete v největším národním parku Christoffel. Další místa vhodná k poznávání přírody:

Rostlinstvo na Curaçau

Od typické tropické ostrovní vegetace se značně odlišuje. Vzhledem k suššímu klimatu se zde daří mnoha druhům kaktusů, trnitých keřů a stromům „watapana“, kterým se na sousední Arubě říká „divi-divi“ a jsou dokonce jejím symbolem. Překrásné divoké orchideje rostou zejména v národních parcích.
V suchém prostředí se na Curaçau daří sukulentům.