Podnebí a počasí na Curaçau? Slunce, málo srážek i větru

Počasí je na Curaçau ideální po celý rok.
Curaçao leží v tropickém pásu, čemuž odpovídá i podnebí a klima. Můžete ho navštívit prakticky kdykoliv v roce a téměř vždy vás čeká příjemné letní počasí. Průměrné teploty vzduchu se pohybují okolo 27 °C (stejné hodnoty má i moře) s poledními průměrnými maximy kolem 30 °C. Osvěžení na pláži přináší východní vítr, který bývá v jarních měsících silnější.
Na Curaçau nehrozí dlouhá období dešťů. Častěji zaprší v době od října do prosince, výjimečně v červenci a lednu. Déšť přichází většinou časně z rána, nebo večer, bývá intenzivnější, lokální a zpravidla velmi krátký. Obvykle přináší jen osvěžující přestávku v horkém dni. Trvalejší charakter mají srážky pouze výjimečně.

Curaçao a hurikány

Curaçao má to štěstí, že leží mimo hurikánový pás Karibského moře. V období hurikánů mohou přes ostrov přecházet silnější větry, zřídkakdy ale znamenají hrozbu. Hurikánové období začíná v červnu a končí v listopadu. Na charakteru počasí se výskyt hurikánů projeví utišením větru, pocitově je proto tepleji než ve zbytku roku.

Kdy je nejvhodnější doba pro dovolenou na Curaçau?

Vzhledem ke stálosti počasí není problém vyrazit na Curaçao kdykoliv. Zvolte si ideální dobu podle svých možností, nebo dle aktuálních zábavních a kulturních akcí, kterých se každoročně na ostrově pořádá celá řada. Pokud chcete vsadit na jistotu slunce, navštivte Curaçao na jaře, kdy v podstatě vůbec neprší.