Kerala

Lokalita: Indie Goa Kerala
Typ: Přírodní zajímavost

Kerala, věčně zelená a krásná

Pozoruhodný indický svazový stát Kerala okouzlí každého návštěvníka. Nabízí především fantastickou jihoasijskou přírodu plnou nekonečných, věčně zelených čajových plantáží na úbočí malebných hor, sáhodlouhé, bílé pláže i množství zajímavých kulturních a historických památek.

Kerala se rozprostírá na ploše 39 tisíc čtverečních kilometrů na úplném jihozápadě Indického poloostrova podél pobřeží Arabského moře (součást Indického oceánu). Hlavním městem je působivý Tiruvanantapuram s téměř miliónem obyvatel. Kerala má jako jediný indický stát zvolenou vládu s převahou komunistické strany.

Džungle plná řek a kanálů

Oproti zbytku Indie nejsou v Kerale tolik patrné společenské rozdíly mezi vrstvami, oblast je velmi poklidná a přívětivá. Pobřeží, zvláště kolem měst Varkala, lemují překrásné pláže s palmami. Kerala ukrývá i řadu památek, jakými jsou například mahárádžův palác v Mattancherry, vybudovaný portugalskými kolonizátory v 16. století.

Největším lákadlem oblasti je úchvatná vnitrozemská příroda. Jejím centrem je národní park Eravikulam s vodopády Attukhad, v němž potkáte mnohé ohrožené druhy asijské fauny a flóry. Působivé je i centrum pěstování čaje, městečko Munar v majestátním pohoří Rajamala, v němž se tyčí 2 695 metrů vysoká hora Anaimudí.

  • Neváhejte tedy a navštivte Keralu v Indii.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Goa