Denpasar

Lokalita: Indonésie Bali Denpasar
Typ: Město

Náš názor

Denpasar, uspěchaná balijská metropole

Společenským, historickým i kulturním srdcem Bali je Denpasar (indonésky Kota Denpasar), hlavní správní sídlo ostrova i stejnojmenné provincie. Poznáte v něm chaotický život typický pro velká města v ostatních částech Indonésie, zato bez moderních, do oblak šplhajících mrakodrapů. Díky tomu si zachovává tradiční balijský ráz.

Denpasar (počet obyvatel se blíží k jednomu miliónu) se rozkládá na jihu Bali, v místech, kde se pevnina výrazně zužuje, aby se změnila v šíji spojující ostrov s poloostrovem Nusa Dua. Právě v těchto místech, asi 10 kilometrů jižně od okraje města, stojí mezinárodní letiště Ngurah Rai. Opačným, severním směrem, se zvedají svahy sopečných kuželů Gunugn Agung a Gunung Batukaru.

Vydejte se na procházku Denpasarem

Denpasar (což vlastně v překladu znamená „Severní trh“) byl v 19. století sídelním městem království Badung. Vzpomínkou na nizozemskou brutální intervenci z roku 1906 je socha Puputan (označení hromadné rituální sebevraždy) na ústředním náměstí Taman Puputan. O kus dál, v parku Lapangan Puputan Renon, se vypíná obří monument Bajra Sandhi.

Další lokalitou, kterou byste v kosmopolitním Denspasaru určitě neměli vynechat, je tradiční tržiště Kumbasari (Badung). Museum Bali představuje dějiny, umění, řemesla i folklor ostrova. Hinduistický chrám Pura Agung Jagatan se pyšní krásnými plastikami z indonéských eposů Mahábhárata a Ramayana.

  • Neváhejte tedy a navštivte Denpasar na Bali.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím