Přeprava zavazadel v letadle

Vše, co potřebujete vědět, než nastoupíte na palubu letadla

Zavazadla – informace a tipy

  • Opatřete své zavazadlo jménem, adresou a telefonním číslem.
  • Cennosti, osobní věci, doklady a léky si vezměte s sebou na palubu letadla.
  • Všechna zavazadla si pečlivě zamkněte. Doporučujeme je navíc zabalit do fólie nebo ochranného obalu, abyste předešli jejich případnému poškození.
  • Odstraňte všechny visačky a štítky z minulých cest – předejdete tak nesprávnému doručení zavazadla.
Náš tip: Vytiskněte si naše visačky na kufry, se kterými se vaše zavazadla nikde nezatoulají.

Zapsaná a nezapsaná zavazadla

Všechny informace o odbavení zavazadel najdete v Pokynech k odletu, které jsou standardně zasílány elektronicky 5-7 dní před zahájením zájezdu na e-mail objednavatele.

Zapsaná zavazadla

Zapsaná zavazadla se přepravují v zavazadlovém prostoru. Jako zapsané zavazadlo použijte dobře uzavřený kufr nebo jiné cestovní zavazadlo, které si neberete na palubu letadla. Maximální hmotnost zavazadla u letecké společnosti Smartwings je 23 kg na osobu, pokud není v cestovních dokladech uvedeno jinak. U jiných leteckých společností se váhové a rozměrové limity liší, proto doporučujeme tyto informace před cestou ještě ověřit.

Váhu zavazadel není možné v rámci rodiny nebo zájezdu sčítat. Každý cestující má nárok na přepravu 1 ks zapsaného zavazadla. Pokud víte, že vaše zavazadlo bude vážit víc, než je povolený limit, objednejte si předem nadváhu zavazadla za výhodnější cenu. Před odletem si můžete přiobjednat také přepravu sportovního vybavení či leteckou přepravu domácích mazlíčků.

Nezapsaná zavazadla

Nezapsaným zavazadlem se myslí kabinové (příruční) zavazadlo, které máte u sebe na palubě. Do letadla si s sebou můžete vzít na osobu pouze jedno zavazadlo.

Co se týče rozměrů příručního zavazadla, doporučuje se maximální délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm, přičemž součet všech tří rozměrů musí být maximálně 115 cm. Zavazadlo do hmotnosti 8 kg je zdarma, nad tento limit je za poplatek.

Pokud tápete, co si na palubu letadla můžete a nemůžete vzít, prohlédněte si seznam předmětů, které je zakázáno převážet.

I příruční zavazadla podléhají rentgenové kontrole. Letištní bezpečnostní služba netoleruje žádné nebezpečné kovové a ostré předměty. Určitě si s sebou neberte kapesní nožíky a další podobné věci.

Nezapomeňte, že příruční zavazadlo musí být v letadle umístěno pod sedadlem před vámi nebo v zavazadlové schránce nad vaší hlavou.

Náš tip: Zajímají vás další informace ohledně nadváhy zavazadel, odbavení nebo přepravy kočárku? Pak si přečtěte Často kladné otázky.