Náměstí sv. Marka

Lokalita: Itálie Benátky a okolí Náměstí sv. Marka
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Náměstí sv. Marka a okolní památky

Benátky se kromě své unikátní polohy a jedinečné atmosféry pyšní také celou řadou proslulých pamětihodností. Řada z nich, jako zvonice, bazilika sv. Marka a Dóžecí palác, se nachází přímo na náměstí svatého Marka. Celá oblast ve v roce 1987 stala součástí světového dědictví UNESCO.

Náměstí sv. Marka se rozkládá u jižního břehu historických Benátek. Tento prostor přibližně vymezují kanály Rio di San Moisé (na západě), Rio de le Procuratie (na severu) a Rio del Palazzo (na východě). Jižním směrem se otevírá výhled na spojení hlavních kanálů Canal Grande a Canale della Guidecca, na ostrůvek San Giorgio s velkolepou bazilikou a na rekreační ostrov Lido.

Pamětihodnosti kolem náměstí sv. Marka

Náměstí sv. Marka (Piazza San Marco, často též pouze „la Piazza“) se jmenuje podle benátského patrona, evangelisty Marka. Vzniklo v 9. století a roku 1177 získalo současný tvar i velikost. Představuje hlavní veřejný prostor v Benátkách. Jeho prodloužení směrem k laguně se nazývá Piazzetta.

Dóžecí palác (Palazzo Ducale) v benátském gotickém stylu sloužil jako rezidence dóžete, v roce 1923 se proměnil v muzeum. Zvonice sv. Marka (Campanile di San Marco) z roku 1514 má výšku 98,6 metru. Další významné stavby na náměstí sv. Marka jsou hodinová věž (Torre del'Orloggio), knihovna sv. Marka, Národní archeologické muzeum a Caff`e Florian (nejstarší italská kavárna z roku 1720). Ke slavnému mostu Rialto je to odsud asi 10 minut.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím