Catanzaro

Lokalita: Itálie Kalábrie Catanzaro
Typ: Město

Náš názor

Catanzaro, metropole rozkročená přes dvě údolí

Jedním z nejbizarnějších měst nejen v Kalábrii, ale zřejmě na celém evropském kontinentu, je její metropole Catanzaro. Pyšní se neobyčejným geografickým profilem, starobylými památkami a řadou technických zajímavostí.

Catanzaro (90 tisíc obyvatel) se nachází ve východní části Kalábrie a často bývá nazýváno jako „Město dvou moří“. Od Tyrhénského moře je totiž vzdáleno pouhých 30 kilometrů a Jónského moře se takřka dotýká prostřednictvím přístavní oblasti Catanzaro Lido. S tou je spojeno 10 km dlouhou hlavní silnicí mezi průmyslovými obcemi Corvo, Santa Maria a Dulcino a podél říčky Fiumarella. Právě tento vodní tok, stékající ze svahů horského masivu Sila, má spolu s potokem Musofalo na svědomí vznik dvou hlubokých údolí, která město rozdělují na tři samostatné čtvrtě.

Vydejte se za zázraky přírody i lidského umu

Catanzaro je tedy pestrou směsicí prudkých svahů, silničních tunelů, horských potoků, úzkých serpentin, bohaté subtropické vegetace, pozemních lanovek, skalních bariér a troufale řešených mostů. Jeden z nich, Ponte Bisantis (původně pojmenovaný Morandi), patří se svou délkou 468 metrů k největším betonovým mostům starého kontinentu.

Kromě toho se můžete v Catanzaru pokochat katedrálou s renesanční fasádou, bazilikou Immacolata, několika krásnými kostely a zbytky normanského hradu. K odpočinku láká hlavní náměstí Piazza Grimaldi a park Parco della Biodiversita s vojenským muzeem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Catanzaro v Kalábrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím