Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Bivona, dovolená s puncem jedinečnosti

Menší středisko Bivona leží u Tyrhénského moře v jihozápadní Kalábrii. Najdeme ho severně od historického města Vibo Valentia mezi dalšími letovisky Briatico a Vibo Marina. Do oblasti vede ze severu dálnice A2, spojující 40 kilometrů vzdálené mezinárodní letiště u Lamezia Terme a nejjižnější oblasti Apeninského poloostrova.

Jaké pláže vás čekají v Bivoně

Bivona leží v rovinatém – na místní poměry ojedinělém – úseku pobřeží, jehož okolí je zvrásněné s nejvyššími body ve výšce kolem 500 metrů. Jedná se o malé, jednoduše uspořádané středisko s širokou nabídkou apartmánů a hotelů. Železniční trať ho – na rozdíl od hlavní silnice – protíná po celé délce, přesto zde panuje klid a prázdninová pohoda.

Bivona.jpgPobřeží podél Bivony láká ke slunění a koupání. Písečný pás široký okolo 50 metrů končí až ve Vibo Marina, kde na něj u přístavu navazují další dvě pláže (často bohužel přelidněné). Pláže se pyšní dostatkem místa a pozvolným vstupem do velice čisté vody. Úseky u hotelů jsou automaticky vybaveny lehátky, slunečníky a bary s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Bivony

Co dělat při procházkách Bivonou

Rekreační centrum Bivona nabízí základní turistickou vybavenost v podobě obchůdků, restaurací, pizzerií, kaváren a dětských hřišť. Větší sortiment včetně zdravotního střediska skýtá Vibo Valentia. V obou městech lze navštívit hrady (v Bivoně spíše už jenom trosky). Ve skalnatém pobřeží dále na severovýchod se ukrývá několik jeskyní, většinou nepřístupných, avšak tvořících krásnou scenérii při plavbě lodí.

Kam se ještě podívat během pobytu v Bivoně?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bivona

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.