Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Parghelia, dovolená plná přímořské pohody

Idylické italské letovisko Parghelia na turisty číhá na severním pobřeží provincie Vibo Valentina. Tato část Kalábrie se v průvodcích proslavila průzračným Tyrhénským mořem, krásnou přírodou i četnými turistickými lákadly. Výtečnou dosažitelnost jí garantuje pobřežní silnice, železnice a nedaleká dálnice, vedoucí též k mezinárodnímu letišti u Lamezia Terme.

Pěkné pláže podél Parghelie

Rekreační zóna Parghelia si, stejně jako vedlejší a mnohem slavnější Tropea, získává návštěvníky svou starobylou atmosférou, pěkným podnebím a výtečnými podmínkami k vodním aktivitám. Na rozdíl od své vyhlášenější sestry ovšem nebývá tak přeplněná a prázdniny v ní probíhají klidněji a mnohem uvolněněji.

U Parghelii si užijete nádherné pláže kryté pískem, sem tam okořeněné rozměrnými kameny, jemně se nořící do čisťoučké vody. Z tříkilometrového pobřeží patří k nejpopulárnějším La Grazia, Vardano a Michelino. Skvělé a bezpečné podmínky tu najdou hlavně rodiče pro své ratolesti. Sportovci ocení širokou paletu příležitostí k potápění, surfování i plachtění.

Další rekreační střediska poblíž Parghelie

Proč poznat Parghelii

Parghelia.jpg

V Parghelii najdete poštu, lékárnu a vlakovou zastávku, všechny ostatní základní služby jsou k dispozici ve 3 kilometry vzdáleném turistickém centru Tropea. Ve zdejších prodejnách si nezapomeňte koupit regionální pochoutky v čele s likérem vecchio amaro del capo, červenou cibulí a ovčím sýrem pecorino di Monte Poro.

Z kulturního hlediska není Parghelia se svým kostelem Santa Maria di Portosalvo příliš významná. Vynahrazuje to však řada dalších návštěvnických lákadel západní Kalábrie, k nimž se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Parghelia

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.