Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Catanzaro, dovolená pod městem ve skalách

Hlavní město italské provincie Kalábrie se rozkládá v nejužší části jižního výběžku apeninského poloostrova. Catanzaro zabírá protáhlé a hluboké údolí podél říčky Fiumarella, vinoucí se téměř až ke břehům Jónského moře. Jednotlivé městské části – přístav a turistický resort na pobřeží, průmyslovou zónu i historické centrum nahoře v kopcích – propojuje 12 kilometrů dlouhá hlavní silnice. Mezinárodní letiště Aeroporto Internazionale di Lamezia Terme „Sant'Eufemia“ u Lamezia Terme se nachází asi 40 kilometrů daleko.

Nejlepší pláže v dosahu Catanzara

Rekreační oblast Catanzaro, zabírající plochý, zhruba 300 metrů široký pás u moře, patří mezi nejpopulárnější v Kalábrii. Svědčí o tom množství hotelů, jachetní marina a četné doplňkové služby. Na své si tady přijdou všechny věkové skupiny návštěvníků. Železniční stanice Catanzaro Lido nabízí spojení s městem i s okolními středisky na pobřeží.

Catanzaro.jpgBřehy Jónského moře u Catanzara a jeho okolí mají písčité břehy vhodné k rekreačním účelům. Nejvíce navštěvovaná je upravená pláž v Catanzaro Lido vymezená deltami říček Fiumarella a Corace. Jiná oblíbená pláž se táhne mezi ústím Fiumarelly a přístavištěm. Od něj se severovýchodně vine několik kilometrů dlouhý pás pobřeží s pískem též používaný ke slunění a koupání. Stejná situace je i jižním směrem u resortu Roccelletta.

Další rekreační střediska poblíž Catanzara

Co podniknout v Catanzaru, městu mezi dvěma moři

Kompletní občanskou vybavenost naleznete ve městě ve vnitrozemí, ovšem i v turistickém areálu na pobřeží je k dispozici řada obchodů, restaurací, barů a sportovišť s důrazem na vodní aktivity. K největším tahákům starého města se řadí muzeum umění, katedrála, lanová dráha či jeden z nejvyšších betonových mostů v Evropě (Viaduct Morandi-Bisantis). V Roccellettě stojí za prohlídku archeologický park se zbytky byzantské výstavby. V okolí střediska Staletti se otevírají krásné přírodní scenérie.

Pobytu v Catanzaru rozhodně využijte i k poznání celé Kalábrie, kde se ukrývá:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Catanzaro

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.