Verona

Lokalita: Itálie Lago di Garda Verona
Typ: Město

Náš názor

Verona, město milenců pod Alpami

„Juliin balkon“ na měšťanském domě Casa di Giulietta rodu Capuletů, kam William Shakespeare umístil děj své proslulé tragédie Romeo a Julie, je turisticky nejexponovanějším místem Verony. Město obehnané pásem gotických a renesančních hradeb se však pyšní ještě scaligerským hradem Castel Vecchio, náměstím Piazza dei Signori s pomníkem Dante Alighieriho a řadou dalších pamětihodností. Součástí seznamu světového dědictví UNESCO se stalo v roce 2000.

Verona (kolem 260 tisíc obyvatel) se rozkládá zhruba 30 kilometrů východně od nejjižnějšího výběžku Gardského jezera. Jeho nejbližší letoviska jsou Lazise, Peschiera del Garda a Sirmione. Řeka Adiže městem protéká od severozápadu k jihovýchodu, severním směrem od něj se zvedají první alpské vrcholky. Kříží se zde dálnice A22 z Trenta do Modeny a A4 z Brescie do Benátek.

Co vidět ve Veroně

Regionální metropolí byla Verona už za dob Římské říše. V raném středověku se dostala do držení langobardských králů, roku 1528 se tu narodil slavný malíř Paolo Veronese. Součásti sjednocené Itálie se stala v roce 1866.

Verona překypuje doslova záplavou historických památek. Najdete zde římské divadlo, most Ponte di Pietra, bránu Porta Borsari či třetí největší starověkou arénu na světě (dodnes dějiště operních představení). Za vidění stojí i katedrála Duomo S. Maria Matricolare, bazilika San Zeno Maggiore či klášterní kostel San Fermo Maggiore. Pěkný výhled na Veronu poskytuje palác Palazzo Giusti s rozlehlým parkem.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím