Arco

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Arco, dovolená blízko vodě i horám

Město Arco pod vrcholem Monte Stivo (2 054 m n. m.) patří do aglomerace na severním výběžku Lago di Garda. Protéká jím říčka Fiume Sarca, vlévající se do jezera asi 6 kilometrů jižně v Torbole. Od pobřeží jihozápadně umístěného turistického centra Riva del Garda ho dělí o 1 kilometr méně. Na nejbližší mezinárodní letiště ve Veroně (Aeroporto di Verona-Villafranca „Valerio Catullo“) se po dálnici dostanete zhruba za hodinu.

Také Arco nabízí pěkné koupání

Arco-(2).jpg

Řeka Fiume Sarca vytváří v závěru svého toku široké údolí, nad kterým prudce rostou alpští velikáni. Výjimku tvoří kouzelný, skalnatý pahorek Monte Brione (376 m n. m.) v jihovýchodní části této úrodné roviny. Hustá síť okolních turistických stezek umožňuje množství procházek i vysokohorských túr vysoko nad hladinu Gardského jezera. I díky tomu do Arca každoročně přijíždí mnoho návštěvníků, lačnících po aktivním odpočinku a vyhlášené italské pohostinnosti.

Nejbližší pláže najdete v Riva del Garda (Spiaggia dei Sabbioni a Pini Beach) a v Torbole (Spiaggia di Torbole a Spiaggia Lungolago oddělené přístavem Porto dei Pescatori). Všechny pláže jsou městského typu, velice malebné, čisté a plné drobných oblázků střídajících se s velkými balvany či s travnatými plochami. Na vodě nechybí umělohmotná plovoucí mola k dovádění dětí. I přes svou velikost (v Torbole se vine až 1 500 metrů pláží) bývají uprostřed sezóny zaplněné.

Další rekreační střediska poblíž Arca

Jaké aktivity a zábavu najdete v Arcu

Dobrá vybavenost Arca zahrnuje gastronomické podniky, obchody nejen s potravinami, zdravotnická zařízení, parky a sportoviště. Centrum tvoří především historické budovy včetně kostela Chiesa Collegiata di Santa Maria Assunta a kláštera Monastero Serve Di Maria. Velké popularitě se tady těší horolezectví, cyklistika a surfování. Hora Monte Brione skýtá od zříceniny Forte Sant'Alessandro úžasný výhled na okolí i na jezero. Vydat se však můžete i do:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Arco

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím