Toscolano Maderno

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Toscolano-Maderno, dovolená s řadou aktivit

Na jednom z nejvýraznějších poloostrovů u Lago di Garda leží město Toscolano-Maderno. Je to na západním pobřeží jezera, přímo pod horou Monte Pizzocolo (1 581 m n. m.). Jihozápadě na něj navazuje letovisko Gardone Riviera, severozápadně se po pár kilometrech dostanete do Gargnana a směrem na jih vykukuje z vodní plochy ostrůvek Isola del Garda. Nad protějším břehem roste do oblak hřeben Monte Baldo (např. Dosso dei Cavalli, 1 304 m n. m.).

Další blízká rekreační střediska:

Toscolano-Maderno a jezerní pláže

Jak už název Toscolano-Maderno naznačuje, jedná se o seskupení dvou obcí (do roku 1928 samostatných). Severněji položené Toscolano má spíše charakter běžného města, naopak Maderno je vyloženým rekreačním rájem. Lago di Garda tady zvolna opouští svůj úzký, horský charakter a rozlévá se postupně až do dvojnásobné šířky. Obzvláště milovníci sportu a jiných aktivit si zde přijdou na své.

Délka pobřeží v Toscolano-Maderno dosahuje několika kilometrů a nabízí řadu pěkných pláží. První se nachází úplně na severu u zahrady Parco Arcobaleno, mezi dvěma malými jachetními přístavy. Populární Spiaggia Toscolano se táhne jižně od ulice Viale Guglielmo Marconi, další pláže jsou na jihu v Madernu vedle zdejší mariny. Pro všechny je typický oblázkový povrch, svižný vstup do chladivé vody a dostatek občerstvovacích zařízení v okolí.

Prázdniny bez nudy v Toscolano-Maderno

Toscolano-Maderno.jpgMěstu Toscolano-Maderno dominuje rozsáhlá vilová zástavba. Za centrum lze považovat okolí na sebe navazujících ulic Via Statale Maderno a Via Statale Toscolano, které jsou součástí okružní silnice kolem celého Gardského jezera. V provozu jsou u nich restaurace, obchody, supermarkety, kavárny, čerpací stanice, lékárny, pošta a další služby. Za vidění stojí paláce Gonzaga a Bulgheroni, bazilika Sant'Andrea nebo botanická zahrada.

Jaká zajímavá místa kolem Gardského jezera se vyplatí ještě navštívit?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Toscolano Maderno

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.