×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Doprava po Sicílii

sicilie-Na-Liparske-ostrovy-se-dostanete-predevsim-lodi.jpg
Kromě letecké přepravy (mezinárodní letiště Catania Fontanarossa na východě nebo Trapani Birgi na západě) je hlavním přístupem na ostrov trajekt přes Messinskou úžinu z Villa San Giovanni do Messiny. O výstavbě mostu přes úžinu, jež by se stal nejdelším visutým mostem světa, se hovoří již téměř 150 let. Projekt byl pro četné protesty prozatím pozastaven, ač na kalábrijské straně jsou již hotovy některé přípravné práce.

K letitým problémům ekonomickým je třeba přičíst i extrémní technologickou náročnost. Moře je zde v nejmělčím místě hluboké 72 metrů a oblast sužují zemětřesení, z nichž nejhorší zpustošilo v roce 1908 Messinu a Reggio di Calabria. Nadále tedy většina návštěvníků Sicílie připlouvá na lodích ve stopách Odyssea, jenž zde bojoval s obludami Skyllou a Charybdou, číhajícími každá na jedné straně Messinské úžiny.

Pokud budete chtít Sicílii trochu poznat, nejlepší je vypůjčit si vůz. Do větších měst se dostanete autobusem, do některých vesnic už byste ale mohli mít problém. Příliš nedoporučujeme využívat k cestování vlaky, bývají pomalé a často ne příliš spolehlivé.

Taxi

Na Sicílii jezdí vozy taxi bílé barvy. Cestování taxíkem není rozhodně levná záležitost. Ve většině případů se účtují extra příplatky za jízdu večer, zavazadlo navíc, cestu na letiště atd. Jízda po městě vás vyjde asi na 10 až 15 eur.

Autobusy

Výhodou autobusové dopravy je její cena a relativně dobrá dostupnost ve všech velkých městech. Potěší také doprava přímo do centra, vlakové stanice od něj naopak bývají na Sicílii často okolo jednoho kilometru vzdálené. Doprava je většinou omezena v odpoledních hodinách a v neděli, kdy spoje téměř nejezdí.

Pronájem automobilů

Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvní autopůjčovny za cenově výhodných podmínek. Informace o možnostech pronájmu vozidel a cenách vám poskytne delegát, který vám zajistí také rezervaci a předání vozu a doporučí zajímavá místa a vhodné cesty.

Silniční předpisy na Sicílii

Na dálnicích je maximální povolená rychlost 130 kilometrů za hodinu, mimo ně 110 km/h a v obci 50 km/h. Další důležitá pravidla silničního provozu na Sicílii:

  • Jezdí se vpravo
  • Předjíždí se vždy jen z levé strany
  • V autě musí být připoutáni všichni cestující
  • Rozsvícená světla všude mimo obec jsou povinná
  • Za jízdy je zakázáno telefonovat

Pamatujte, že mimo velká města není dopravní značení stoprocentní. Mnoho ukazatelů a značek chybí, proto dostat se na některá místa závisí spíše na štěstí nebo na osobní satelitní navigaci.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje