Reggio di Calabria

Lokalita: Itálie Kalábrie Reggio di Calabria
Typ: Město

Náš názor

Navštivte Reggio di Calabria, bývalou metropoli Kalábrie

Rozlehlé Reggio di Calabria soupeřilo s Catanzarem o pozici hlavního města celé Kalábrie, je vstupní bránou do Sicílie a také ukrývá celou řadu zajímavých míst. Navíc se odsud můžete vydat do kopců národního parku Aspromonte.

Reggio Calabria (téměř 200 tisíc stálých obyvatel) se nachází úplně na jihu Kalábrie, na březích Messinské úžiny a pod horou Montalto (1 956 m). Ostrov Sicílie je od ní vzdálen 10 km, vrchol sopky Etny asi 70 km a rekreační oblast kolem Capo di Vaticano téměř hodinu a půl jízdy autem (z velké části po dálnici A2).

Město jako na houpačce

Pod názvem Rhégion bylo město založeno už v 8. století př. n. l. jako jedna z nejstarších řeckých osad na území dnešní Itálie. V kalábrijské historii patřilo Reggio Calabria vždy k důležitým lokalitám, proto se nikoliv náhodou stalo i hlavním městem Kalábrie. V roce 1970 však tuto výsadu muselo přenechat Catanzaru, což jeho obyvatelé velmi těžce nesli. Dnes je toto největší kalábrijské sídlo správním střediskem provincie Reggio Calabria a sídlí v něm Consiglio regionale (legislativní orgán regionu).

K největším magnetům Reggio di Calabria patří mimořádně nádherná přímořská promenáda Lungomare, rušný bulvár Corso Garibaldi či důležité muzeum Museo Nazionale. Prohlédnout si můžete také zbytky aragonského hradu a dóm přebudovaný v románském slohu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Reggio di Calabria v Kalábrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím