×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Toskánsko a Elba
  3. Místa
  4. Toskánské souostroví

Toskánské souostroví

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Toskánské souostroví
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Toskánské souostroví

Národní park Toskánské ostrovy (italsky Parco Nazionale Arcipelago Toscano) je největší mořský park v Evropě. Zabírá celkovou plochu 736,3 kilometrů čtverečních, z toho souš tvoří 168,6 kilometrů čtverečních. Největšímu zájmu u turistů se těší ostrov Elba.

Toskánské souostroví se rozkládá na rozhraní Ligurského a Tyrhénského moře, západně od pobřeží Toskánska a východně od Korsiky. Na severu ho lze vymezit přístavem Livorno a na jihu poloostrovem Monte Argentario u městečka Orbetello.

Toskánské souostroví a jeho obyvatelé

Ke vzniku národního parku Toskánské ostrovy došlo v roce 1989. Kromě Elby zahrnuje šestici větších ostrovů Isola del Giglio (cca 22 kilometrů čtverečních), Capraia, Montecristo, Pianosa, Giannutri a Gorgona (cca 2 kilometry čtvereční). Z vody tu však trčí desítky dalších malých ostrůvků a skalisek.

Zachovaná příroda Toskánského souostroví má typicky středomořský charakter. Daří se zde stálezelené vegetaci s převahou makchií a přítomností planiky, myrty, rozmarýnu, levandule a občas i dubu nebo kaštanovníku. Zahlédnout můžete řadu ptačích druhů (racek Audouinův, zvonohlík citrónový, pěnice sardinská, pěvuška podhorní), plazů (gekoni, rosničky) i savců (muflon, králík divoký, kuna lesní, tadarida evropská).

  • Neváhejte tedy a navštivte Toskánské souostroví v Toskánsku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím