Aktivity a zábava na Jamajce

Raj-potapecu-na-Jamajce.jpg

Nuda na Jamajce rozhodně nehrozí - právě naopak. Na turisty tu čeká nepřeberné množství denních i nočních aktivit.

Sport a pohyb

Nejpopulárnějším sportem se v posledních letech stala především lehká atletika, zejména díky famózním jamajským sprinterům, následovaná fotbalem a golfem. Na ostrově se nachází i řada velmi kvalitních golfových hřišť.

Letoviska skýtají obvyklé formy sportovního vyžití pro turisty jako tenisové kurty nebo volejbalová hřiště, velmi časté jsou také půjčovny horských kol a možnost jízdy na koních. Na plážích je v nabídce provozování vodních aktivit včetně surfování.

Ráj potápěčů

Nevšední zážitky si můžete odnést z potápění. Pod vodou se zde skrývá nejen celá řada korálových útesů, ale i vraků lodí či letadel. Jedinečnou zkušeností je slavný útes Airport Reef s impresivním světem podmořských jeskyní a tunelů. Výstroj je k zapůjčení ve všech letoviscích, kde si také lze najmout instruktora.

Ve vnitrozemí se zabaví zvláště vyznavači adrenalinových radovánek. Příkladem budiž rafting na divoké řece Martha Brae, projížďka tropickou krajinou na koni nebo čtyřkolce a celá plejáda nezapomenutelných horských treků v národním parku Blue Mountains National Park.

Nakupování a utrácení

Milovníkům nakupování nabízí Jamajka kompletní spektrum příležitostí. Od obchodních center ve větších městech, přes rušné a mnohdy zábavné trhy až po nekonečnou síť místních obchůdků a stánků. Ty bývají vesměs otevřeny mezi 9. a 17. hodinou s individuálními poledními přestávkami.

Všude lze nakoupit množství typických dárků a suvenýrů. Patří mezi ně zejména kvalitní jamajský rum, rastafariánské oděvy v designu a lá Bob Marley, hudební nosiče s reggae od jeho kořenů až po současnost nebo různá díla místních moderních umělců.

Zábava a noční život

Nocnim-zivotem-Jamajky-zni-typicke-reggae.jpg Nočním životem Jamajky zní především typické reggae, a to z mnoha klubů rozesetých po celém pobřeží. Reggae party se zde mnohdy konají i na plážích pod širým nebem. Stejně jako všude v rušných turistických oblastech je i zde v provozu i spousta barů, klubů, diskoték a jiných forem nočního vyžití.

Jamajské státní svátky

  • 1. ledna – Nový rok
  • Únor až březen – Popeleční středa
  • Březen až duben – Velikonoce
  • 1. května – Svátek práce
  • 1. srpna – Den vyhlášení emancipace
  • 7. srpna – Den nezávislosti
  • 16. října – Den národních hrdinů
  • 25. prosince – Vánoce
  • 26. prosince – Family Day