Martha Brae

Lokalita: Jamajka Jamajka Martha Brae
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Malebná řeka Martha Brae

Řeku Martha Brae na severu Jamajky proslavilo raftování. V obci Martha Brae Rafting Village můžete sjíždět její malebný úsek na bambusových raftech s místními průvodci. O popularitě atrakce svědčí i to, že si ji vyzkoušeli např. sprinter Usain Bolt, herec Chuck Norris, zpěvák Johnny Cash nebo britská královna Alžběta II.

Řeka Martha Brae teče z oblasti Sherwood Content a do Karibského moře se vlévá na východním okraji letoviska Falmouth u rekreační zóny Florence Hall Village. Většina jejího asi 30 kilometrů dlouhého toku probíhá farností Trelawny.

Raftem po řece Martha Brae

Za raftováním na řece Martha Brae se od roku 1970 ukrývá jízda jednoduchým, tradičním vorem s křesílkem pro pasažéry. Dlouhou, bambusovou tyčí ho ovládá domorodec ve žlutozeleném oblečení (tzv. „kapitán“). Jedná se o neopakovatelný zážitek trvající zhruba 75 minut.

Ani řeka Martha Brae vůbec nepřipomíná divokou vodu, po které sviští moderní rafty. Nečekejte tedy žádnou adrenalinovou zábavu, ale spíše romantickou pohodu v exotickém prostředí. U prodejny vstupenek nechybí bar, obchod se suvenýry či dokonce malá botanická zahrada.

  • Tak neváhejte a sjeďte si na bambusových raftech řeku Martha Brae na Jamajce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím