×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kapverdy
  2. Kapverdy
  3. Místa
  4. Praia

Praia

Lokalita: Kapverdy Kapverdy Praia
Typ: Město

Náš názor

Praia, jediné velkoměsto Kapverd

Hlavní kapverdské město Praia dýchá jedinečnou africkou atmosférou. Jedná se o nejdůležitější i největší sídlo na ostrovech s řadou obchodů, restaurací a muzeí. V posledních letech zažívá překotný rozvoji a modernizaci infrastruktury.

Praia (zhruba 130 tisíc obyvatel) se rozrůstá na nejjižnějším výběžku ostrova Santiago. Je důležitou obchodní křižovatkou: v hlubokém zálivu se nachází velký přístav a severně od města funguje mezinárodní letiště Aeroporto Intenacional Nelson Mandela. Asi 10 kilometrů západně se nachází turisty hojně navštěvované Cidade Velha (UNESCO).

Vydejte se ve šlépějích historie města Praia

Objevitelem oblasti byl António da Noli roku 1460, oficiálním rokem založení Praia de Santa Maria je letopočet 1615. Hlavním městem se stala o 155 let později, kdy tuto roli převzala po Ribeira Grande. Během premiérového přeletu jižního Atlantiku se tady 17. dubna 1922 zastavili piloti Gago Coutinho a Sacadura Cabral a v roce 1927 se Praia stala prvním městem na Kapverdách s elektrickým proudem.

K hlavním turistickým lákadlům města patří koloniální centrum zahrnující náměstí Albuquerque, radnici z 20. let, prezidentský palác a sochu navigátora Dioga Gomese. Zavítat můžete i do etnografického či archeologického muzea, na rušné tržiště Sucupira nebo na některou z malých městských pláží (Praínha).

  • Neváhejte tedy a navštivte metropoli Praia na Kapverdách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím