Al Shaqab

Lokalita: Katar Katar Al Shaqab
Typ: Sportoviště

Náš názor

Závodiště a stáje Al Shaqab

Na místě již dnes zaniklého legendárního hřebčína stojí moderní dostihové závodiště a stáje Al Shaqab. V nich se dosud chová krásný arabský kůň, který byl vždy nedílnou součástí kultury místních beduínských kmenů, prapředků současných Katařanů.

Jezdecký areál Al Shaqab Horse Racing Academy se rozkládá na severozápadním okraji katarské metropole Dauhá ve čtvrti Al Rayyan. Severním směrem na něj navazuje technologický komplex Qatar Foundation, západně od něj jsou golfové hřiště Qatar International Golf Club a arabské muzeum moderního umění Mathaf.

Al Shaqab je o lásce ke koním

Katarské jezdecké centrum Al Shaqab založil šejk Hamad Bin Khalifa Al Thani v roce 1992. Rozprostírá se na ploše téměř jednoho kilometru čtverečního a jeho hřebčíny poskytují přístřeší až 400 nádherným ořům. Zahrnuje kryté i venkovní závodiště, prezentační centrum, veterinární středisko nebo jezdecký klub s bazénem, restaurací, posilovnou a panoramatickým výhledem na celý komplex.

Nejslavnější hřebci pocházející ze stájí Al Shaqab jsou Gazal Al Shaqab, Al Adeed Al Shaqab a především Marwan al Shaqab. Na svém kontě má vítězství v mnoha prestižních mezinárodních dostizích včetně mistrovství světa.

  • Neváhejte tedy a navštivte Al Shaqab v Kataru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím