Khawr al Udayd

Lokalita: Katar Katar Khawr al Udayd
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Khawr al Udayd, katarské vnitrozemské moře

V Kataru se mu říká „vnitřní moře“, ve skutečnosti je Khawr al Udayd (Khor al Adaid či Chor al Adaid) rozlehlá laguna, zásobovaná vodami Perského zálivu. Svou romantickou krásou, opuštěností a čistotou začíná v poslední době přitahovat čím dál více turistů.

Khawr al Udayd se nachází v jihovýchodním katarském regionu Al Wakrah zhruba 60 kilometrů od metropole Dauhá a svým jižním okrajem vytváří hranici se Saudskou Arábií. Jeho rozloha dosahuje ve dvou hlavních jezerech přibližně 100 kilometrů čtverečních a od mořského ústí se modrá až 35 kilometrů ve vnitrozemí. Do západní části spletitého systému zasahuje území vojenské základny.

Největší lákadla Khawr al Udayd

Celá přírodní oblast pod patronací UNESCO se pyšní vlastním ekosystémem, který zahrnuje i vzácné živočišné druhy (např. želvy, gazely, ptáky, dugongy). Řadí se mezi několik výjimečných lokalit, kde moře proniká hluboko do pouště.

Většina turistických výprav jezdí do Khawr al Udayd přes obce Mazrat Turaina a Mesaieed. Láká je stará pirátská vesnice (v níž roku 1835 žil slavný bukanýr Jasim bin Jabir), nádherné duny, velbloudí karavany a především prázdné písečné pláže.

  • Neváhejte tedy a navštivte Khawr al Udayd v Kataru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím