Muzeum šejka Faisala

Lokalita: Katar Katar Muzeum šejka Faisala
Typ: Muzeum nebo galerie

Náš názor

Muzeum šejka Faisala, kolekce vášnivého sběratele

Soukromé Muzeum šejka Faisala (Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani Museum) je jedno z nejkrásnějších a nejunikátnějších výstavních síní světa. Během jeho prohlídky uvidíte historické sbírky, arabské koberce i automobily.

Muzeum šejka Faisala se nachází v regionu Al Rayyan u obce Al Samriya poblíž katarské dálnice Q3 (Dukhan Hwy). Je to asi 20 kilometrů od nákupního střediska Mall of Qatar a 45 kilometrů od hlavního města Dauhá. Kromě východního směru se na všechny strany od instituce táhne písečná Katarská poušť.

Auta, gobelíny a jiné skvosty v Muzeu šejka Faisala

Ve 3 budovách Muzea šejka Faisala se na ploše 53 hektarů nachází největší kolekce předmětů, mincí a archeologických nálezů islámského světa vůbec. V roce 1998 ho na místě původní středověké pevnosti slavnostně otevřel samotný šejk Faisal bin Qassim Al Thani.

Nezanedbatelná je také sbírka téměř 600 aut (včetně modelů z roku 1885), nákladních, parních a jiných vozidel mapujících celou historii vývoje tohoto stroje. Obdivovat můžete také um vazačů koberců, jejichž zručnost vykouzlila barvy a vzory na starodávných hedvábných gobelínech ze všech koutů světa.

  • Neváhejte tedy a navštivte Muzeum šejka Faisala v Kataru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím