×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Doprava a přeprava po Keni

Není asi žádným překvapením, že dopravní infrastruktura v Keni není na nejlepší úrovni. I přesto se ale na místní poměry více méně „komfortně“ vždy dostanete tam, kam potřebujete.

Vzduchem

Úměrně rozrůstajícímu se cestovnímu ruchu roste také počet leteckých přepravců a jednotlivých linek. Z více jak dvou stovek letišť jich však pouze asi patnáct z nich má asfaltový povrch.

Po železnici

Železniční síť zahrnuje pouze necelých tři tisíce kilometrů a spojuje Nairobi s velkými městy. Vyplatí se cestovat vlaky vyšší třídy s rezervací místenek, vlaky nižších tříd bývají přeplněné a mnohdy mohou být i nebezpečné.

Po silnici

Nejrozšířenějším a jediným relativně bezpečným dopravním prostředkem zůstává autobus. Po turistických centrech a velkých městech křižují autobusy neustále, zastávky neexistují, zastavuje se na znamení. Lokální, levnější autobusy jsou cenově velmi výhodné, bývají často enormně přeplněné. Na delší trasy je lépe rezervovat si místo. Ve větších hotelech si lze rovněž objednat mikrobus.

Cestovani-autem-ci-autobusem-zustava-v-Keni-z-nejjistejsich.jpg

Na dvou i čtyřech kolech

V Keni se jezdí vlevo, silnice jsou ve špatném stavu, místní řidiči jezdí velmi svérázně až agresivně. Funguje tu síť autopůjčoven. Řidiči musí být minimálně 23 let a musí se prokázat řidičským průkazem a cestovním pasem. Je všeobecně doporučováno pro všechny případy uzavřít pojištění.

Nepříjemným zážitkem se může stát jízda taxíkem. Taxametry v nich téměř neexistují a taxikáři si účtují nadhodnocené částky, pokud si cenu nedohodnete předem.

Po turistických centrech se můžete dopravovat na kole. Nosič je nahrazený druhou sedačkou a místní vás za menší poplatek odvezou, kam si řeknete. I tady je však lepší usmlouvat cenu předem.

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Registrujte se
a získejte 500 Kč
na dovolenou!

×

Upřesnit hledání

Stravování

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje

Pláž