×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Doprava a přeprava po Keni

Není asi žádným překvapením, že dopravní infrastruktura v Keni není na nejlepší úrovni. I přesto se ale na místní poměry více méně „komfortně“ vždy dostanete tam, kam potřebujete.

Vzduchem

Úměrně rozrůstajícímu se cestovnímu ruchu roste také počet leteckých přepravců a jednotlivých linek. Z více než 2 stovek letišť jich však pouze asi 15 má asfaltový povrch.

Po železnici

Železniční síť zahrnuje pouze necelé 3 tisíce kilometrů a spojuje Nairobi s velkými městy. Pokud se rozhodnete pro výlet vlakem, vyplatí se cestovat vlaky vyšší třídy s rezervací místenek, vlaky nižších tříd bývají přeplněné a mnohdy mohou být i nebezpečné.

Po silnici

Nejrozšířenějším a jediným relativně bezpečným dopravním prostředkem zůstává autobus. Po turistických centrech a velkých městech křižují autobusy neustále, zastávky neexistují, zastavuje se na znamení. Lokální, levnější autobusy jsou cenově velmi výhodné, bývají často enormně přeplněné. Na delší trasy je lepší rezervovat si místo. Ve větších hotelech si lze rovněž objednat mikrobus.

Cestovani-autem-ci-autobusem-zustava-v-Keni-z-nejjistejsich.jpg

Na dvou i čtyřech kolech

V Keni se jezdí vlevo, silnice jsou ve špatném stavu, místní řidiči jezdí velmi svérázně, až agresivně. Funguje tu síť autopůjčoven. Řidiči musí být minimálně 23 let a musí se prokázat řidičským průkazem a cestovním pasem. Je všeobecně doporučováno pro všechny případy uzavřít pojištění.

Nepříjemným zážitkem se může stát jízda taxi. Taxametry v nich téměř neexistují a taxikáři si účtují nadhodnocené částky, pokud si cenu nedohodnete předem.

Po turistických centrech se můžete dopravovat na kole. Nosič je nahrazený druhou sedačkou a místní vás za menší poplatek odvezou, kam si řeknete. I tady je však lepší usmlouvat cenu předem.

Dalším možným způsobem dopravy je tuk-tuk, místní malé vozítko na třech kolech, které pobere až čtyři lidi, nebo piky-piky, motorka, která uveze až tři lidi.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje