1. Fischer.cz
  2. Keňa
  3. Keňa
  4. Praktické informace

Praktické informace Keňa

Kena-je-krasna,-par-praktickych-informaci-se-vsak-vyplati.jpg

Než odletíte, přečtěte si alespoň základní přehled praktických informací, které mohou často zásadním způsobem ovlivnit váš pobyt v Keni. Ostatně, co byste si na dovolené počali bez elektřiny, pitné vody a opalovacího krému?

Elektrický proud

Elektrické napětí v Keni je obvyklých 230 a 240 V, kmitočet sítě činí 50 Hz. Zásuvky jsou však dle britských norem a pro jejich bezproblémové použití je nutný adaptér. V odlehlejších oblastech mimo turistické lokality se elektřina vyrábí generátory a její spotřeba je omezována častými záměrnými výpadky.

Voda

Vodu z kohoutků nepijte. Balená voda je k dostání téměř všude. Její cena se pohybuje kolem jednoho dolaru za litr, v některých oblastech může být i dražší.

Bezpečnost a kriminalita

Je třeba počítat s tím, že obzvlášť ve větších městech je nutné dbát alespoň základních pravidel bezpečnosti. Nikdy nechoďte sami, nenoste u sebe větší částky peněz, šperky a jiné cennosti. Doklady si nechávejte raději v trezoru. Opuštěným místům se úplně vyhýbejte.

V turistických lokalitách a odlehlejších oblastech je bezpečnostní situace stabilní, nicméně pouliční krádeže a podvody v taxících a obchodech jsou možné ve všech částech světa, včetně Keni.

Opalování

Jako v každé rovníkové zemi i v Keni je pro Evropana vhodné dodržovat zásady zdravého opalování. To znamená používat krémy s vyšším ochranným faktorem a vyvarovat se nechráněného pobytu na přímém slunci v poledních hodinách. Pláže u větších hotelů bývají vybaveny slunečníky.