Pláže Kolumbie, které stojí za to

Nejkrásnější a nejbezpečnější pláže v Kolumbii naleznete na severním pobřeží, omývaném temně azurovými vodami Karibského moře. Pokrývá je bílý či stříbrný písek a lemují je palmové háje a tropické lesíky. Prostě absolutní romantická idylka!

Krasna-plaz-v-Kolumbii.jpg

Nejlepší kolumbijské pláže

Vybíráme pro vás nejzajímavější a nejoblíbenější pláže u Atlantského i Tichého oceánu.

Pláže Tayrona

Opravdu exkluzivní přímořské lokace jsou součástí úchvatného národního parku Tayrona. Rozprostírá se tu například jedna z nejpopulárnějších pláží Playa Grande, disponující plným servisem a množstvím blízkých nákupních a občerstvovacích příležitostí. Vypravíte-li se přírodními stezkami Tayrony podél pobřeží, narazíte na prastarou indiánskou vesničku Pueblito, kolem které vás uchvátí množství krásných a liduprázdných zátočin, kde si užijete ničím nerušené koupání či potápění.

Pláže Cartagena

Neméně působivé pláže vás čekají i v okolí letoviska Cartagena. Okouzleni budete zejména na plážích některého z přilehlých ostrůvků jako Islas Margaritas. Nezapomenutelné koupání si vychutnáte na dlouhých písečných kosách kolem nedalekého městečka Santa Marta. Romantický nádech zdejším zátokám s plážemi Gairaca, Olas nebo Amalfi dodává překrásná, věčně zelená pahorkatina.

Pláže u Pacifiku a v Karibiku

Trošku dobrodružnější plážové vyžití s většími vlnami naleznete na pobřeží Tichého oceánu. K nejvyhledávanějším plážím v této oblasti se řadí především El Cantil u městečka Nuguí.

Vypravíte-li se na kolumbijský ostrov San Andres u pobřeží Nikaraguy, odvezete si odtud nevšední zážitky. Potápění podél velkého korálového útesu či vodní radovánky na panenských plážích některého z okolních neobydlených ostrůvků vás skutečně uchvátí. Překrásné centrální pláže přímo na ostrově San Andres nabízejí plný turistický komfort.