1. Fischer.cz
  2. Kolumbie
  3. Praktické informace

Praktické informace o Kolumbii

Celých 9 tisíc kilometrů nás dělí od Kolumbijské republiky, proto je dobré uvědomit si několik odlišností, se kterými se během dovolené na jihoamerickém kontinentu pravděpodobně setkáte.

Elektrický proud

Kolumbijská elektrická síť není kompatibilní s evropskými přístroji. Teče v ní napětí 120 V a používají se odlišné konektory, na cestu si tedy vždy přibalte příslušný adaptér.

Pohled-z-hory-Monserrat-na-Bogotu.jpg

Pitná voda

Ve velkých kolumbijských městech je sice voda z vodovodního řadu deklarována jako pitná, nicméně často má vysoký obsah olova a jiných, zdraví škodlivých těžkých kovů. Pijte výhradně balenou vodu, která je všude běžně k dostání. Rozhodně se vyvarujte požití vody z jakýchkoliv neznámých zdrojů.

Bezpečnost a kriminalita

Přestože si Kolumbie vysloužila nálepku rizikové země, existuje tady množství turisticky bezpečných regionů, kde lze bezstarostně strávit nezapomenutelnou exotickou dovolenou. Patří mezi ně například rekreační středisko Cartagena, souostroví San Andrés y Providencia a řada dalších.

S jistou obezřetností a za dodržení bezpečnostních opatření lze navštívit větší města a významné památky. Vyhýbejte se zejména místům s větší koncentrací osob, nepohybujte se osamoceně a po setmění nevycházejte do odlehlých lokalit. Obloukem se vyhněte chudinským čtvrtím, nevystavujte zbytečně šperky a neukazujte hotovost. Jakékoliv plánované cesty do vnitrozemí na vlastní pěst konzultujte se zastupitelským úřadem.

Opalování

V tropických oblastech Kolumbie vždy pečlivě dbejte na zásady zdravého opalování, slunce je tu velmi agresivní. Vyhýbejte se pobytu venku v poledních hodinách, používejte krémy s vysokým ochranným faktorem, vždy noste pokrývku hlavy a pečlivě dodržujte pitný režim.