×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kuba
  2. Kuba
  3. Místa
  4. Havana

Havana

Lokalita: Kuba Kuba Havana
Typ: Město

Havana, metropole Kuby

Hlavní kubánské město Havana je zároveň největším a (zřejmě) nejkrásnějším městem Karibiku. Turisty láká neopakovatelnou atmosférou pestrobarevné směsice koloniálních památek, paláců mafiánských bossů z 30. let a památníků socialismu. To vše podbarvuje omamná vůně doutníků, chuť rumu a rytmus karibské hudby. Historické centrum, které bylo vybudováno v koloniálním stylu 18. a 19. století, tvoří od roku 1982 součást světového dědictví UNESCO.

Havana se rozpíná na severozápadě Kuby u břehů Mexického zálivu. Na ploše přes 700 kilometrů čtverečních zde žije více než 2 milióny obyvatel. Do města míří několik železničních tratí, ovíjí ho dálnice A2 a na okraji funguje mezinárodní letiště Aeropuerto José Martí (Rancho-Boyeros). Na americký Key West to odsud je pouhých 160 kilometrů.

Havana a její památky, atrakce, lákadla

K největším turistickým tahákům Havany patří hlavní náměstí Plaza de Armas a Plaza Vieja, katedrála, vládní palác El Capitolio či hotel Ambos Mundos, kde byl ubytován Hemingway. Navštivte muzea a galerie, projděte se křivolakými uličkami čtvrtě La Habana Vieja, zaposlouchejte se do rytmů pouličních bubeníků.

Navštivte světoznámý bar La Bodeguita del Medio a ochutnejte vyhlášený koktejl mojito. Můžete se vydat i na nábřeží Malecón, projet se dobovým americkým auťákem nebo navštívit továrnu na kubánské doutníky.

Nejznámější kubánský noční podnik představuje kabaret Tropicana, roku 1939 původně založený k pobavení amerických turistů a obchodníků. Čeká v něm na vás kombinace hudby, tance a svůdnosti, umocněná kouzlem tropické noci pod hvězdami. Přes 120 umělců za doprovodu afrokubánských a latinskoamerických rytmů předvádí v nákladných třpytivých kostýmech výpravné tance s různými náměty v čele se salsou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Havanu na Kubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje