×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

  1. Kuba
  2. Kuba
  3. Místa
  4. Havana

Havana

Lokalita: Kuba Kuba Havana
Typ: Město

Havana, metropole Kuby

Hlavní kubánské město Havana je zároveň největším a (zřejmě) nejkrásnějším městem Karibiku. Turisty láká neopakovatelnou atmosférou pestrobarevné směsice koloniálních památek, paláců mafiánských bossů z 30. let a památníků socialismu. To vše podbarvuje omamná vůně doutníků, chuť rumu a rytmus karibské hudby. Historické centrum, které bylo vybudováno v koloniálním stylu 18. a 19. století, tvoří od roku 1982 součást světového dědictví UNESCO.

Havana se rozpíná na severozápadě Kuby u břehů Mexického zálivu. Na ploše přes 700 kilometrů čtverečních zde žije více než 2 milióny obyvatel. Do města míří několik železničních tratí, ovíjí ho dálnice A2 a na okraji funguje mezinárodní letiště Aeropuerto José Martí (Rancho-Boyeros). Na americký Key West to odsud je pouhých 160 kilometrů.

Havana a její památky, atrakce, lákadla

K největším turistickým tahákům Havany patří hlavní náměstí Plaza de Armas a Plaza Vieja, katedrála, vládní palác El Capitolio či hotel Ambos Mundos, kde byl ubytován Hemingway. Navštivte muzea a galerie, projděte se křivolakými uličkami čtvrtě La Habana Vieja, zaposlouchejte se do rytmů pouličních bubeníků.

Navštivte světoznámý bar La Bodeguita del Medio a ochutnejte vyhlášený koktejl mojito. Můžete se vydat i na nábřeží Malecón, projet se dobovým americkým auťákem nebo navštívit továrnu na kubánské doutníky.

Nejznámější kubánský noční podnik představuje kabaret Tropicana, roku 1939 původně založený k pobavení amerických turistů a obchodníků. Čeká v něm na vás kombinace hudby, tance a svůdnosti, umocněná kouzlem tropické noci pod hvězdami. Přes 120 umělců za doprovodu afrokubánských a latinskoamerických rytmů předvádí v nákladných třpytivých kostýmech výpravné tance s různými náměty v čele se salsou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Havanu na Kubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje