Salsa

Lokalita: Kuba Kuba Salsa
Typ: Kultura

Náš názor

Salsa, tanec z nejžhavějších

Zřejmě nejoblíbenějším kubánským tancem je žhavá a působivá salsa. Skupinky potulných muzikantů a tanečníků najdete na Kubě prakticky všude, od vstupní haly na mezinárodním letišti Aeropuerto Internacional José Martí v Havaně až po bary a restaurace v Santiago de Cuba na východě země.

Latinsko-americký párový tanec salsa se tančí na čtyřčtvrťový rytmus. Jednotlivé lokální varianty se však od sebe mohou značně lišit. Typické pro kubánskou salsu jsou komplikované pohyby rukou, spontánnost a až nečekaná přirozenost.

Co to znamená salsa

O salse jako samostatném tanci lze hovořit zhruba od 40. let 20. století, kdy se začala prosazovat v latinské komunitě žijící v New Yorku. Samotné pojmenování „salsa“ se však objevilo již v polovině 19. století a může pocházet z pokřiku hrajících hudebníků či z marketingového slovníku hudebních vydavatelů kvůli jeho pikantnímu nádechu.

Salsa v sobě kombinuje směs původních kubánských tanců (danzon, guajira, guarachá, cha-cha, mambo, son), portorické bomby a kolumbijské cumbiy. A pozor, nepleťte si ji s obecným španělským označením pro omáčky!

  • Neváhejte tedy a navštivte vystoupení salsy na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím