Sierra Maestra

Lokalita: Kuba Kuba Sierra Maestra
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Sierra Maestra, hlavní kubánské pohoří

Pohoří Sierra Maestra představuje největší a nejvýznamnější horský masiv na Kubě. Právě tady se vypíná nejvyšší ostrovní vrchol Pico Turquino (1 974 m n. m.) s bustou kubánského národního hrdiny José Martího od známé sochařky Jilmy Madery.

Sierra Maestra (což lze volně přeložit jako „Hlavní pohoří“) se táhne v délce zhruba 250 kilometrů podél jihovýchodního pobřeží Kuby v provinciích Granma a Santiago de Cuba. Na západě ho vymezuje mys Cabo Cruz, na severu města Manzanillo, Bayamo a Palma Soriano, na východě americká vojenská základna Guantánamo a na jihu šumící Karibské moře.

Sierra Maestra a její národní parky

Sierra Maestra zahrnuje několik národních parků a město Santiago de Cuba (UNESCO). Parque Nacional Desembarco del Granma byl na seznam UNESCO zapsán jako první kubánská přírodní lokalita. Další chráněné oblasti jsou Gran Parque Nacional Sierra Maestra, Parque Nacional Pico la Bayamesa, Parque Nacional de Gran Piedra a Parque Nacional de Baconao.

Součást národního parku Turquino tvoří stejnojmenná hora. K jiným význačným vrcholům v Sierra Maestra patří Pico Joaquín (1 676 m n. m.), Pico Botella (1 330 m n. m.) nebo Gran Piedra (1 225 m n. m.). V minulosti zde ornitologové pozorovali poslední doložené kusy kriticky ohroženého datla knížecího.

  • Neváhejte tedy a navštivte Sierra Maestra na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím