×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kuba
  2. Kuba
  3. Místa
  4. Topes de Collantes

Topes de Collantes

Lokalita: Kuba Kuba Topes de Collantes
Typ: Přírodní zajímavost

Topes de Collantes, přírodní rezervace velkého bohatství

Chráněná oblast Topes de Collantes se pyšní řadou divokých řek, propastí, jezírek, kaňonů, skalisek a především nejvyšším kubánským vodopádem Salto de Caburní. Měří 62 metrů a tvoří součást nenáročného turistického okruhu u vesničky v srdci rezervace. Nedaleko něj najdete jeskyni a vyhlídku La Batata, od které to není daleko na ranč Hacienda Codina s léčivými bahenními koupelemi, okrasným parkem, sbírkou orchidejí a oltářní jeskyní Cueva del Altar.

Přírodní park Topes de Collantes se rozkládá v jihovýchodní části pohoří Sierra del Escambray kolem řek Guanayara a Caburní. Je to na pomezí provincií Cienfuegos, Villa Clara a Sancti Spiritus u jižního pobřeží Kuby. Jenom pár kilometrů východně od parku se nachází dvojice památek UNESCO: koloniální město Trinidad a Valle de los Ingenios (tzv. „Údolí cukrovarů“).

Udělejte si čas na magnety Topes de Collantes

Dostatek vláhy od Atlantiku má za následek bohatou vegetaci na severních svazích Topes de Collantes s řadou rozmanitých živočišných druhů. Jižně od nejvyššího bodu Pico del Potrerillo (931, podle jiných zdrojů 846 m n. m.) směrem ke Karibiku srážek není tolik a klima vyhovuje spíše suchomilným rostlinám.

K dalším atrakcím chráněné rezervace Topes de Collantes patří romantická botanická zahrada Parque La represa na břehu říčky Vega Grande. Nádherný pohled na Karibské moře a město Trinidad poskytuje vyhlídka „El Mirador“. Kousek od hranic parku turisté obdivují druhý vodopád El Nicho, vodní nádrž Lago del Hanabanilla a trosky Ruinas del Gimnacio.

  • Neváhejte tedy a navštivte Topes de Collantes na Kubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje