Trinidad

Lokalita: Kuba Kuba Trinidad
Typ: Město

Náš názor

Trinidad, město cukru a památek

Jedno z turisticky nejatraktivnějších míst na Kubě, malebný Trinidad (původně Villa de la Santísima Trinidad – „Obec Nejsvětější Trojice“), proslul pěstováním a zpracováním cukrové třtiny. Nejlépe zachovalé koloniální město Karibiku je plné paláců a křivolakých dlážděných ulic a od roku 1988 patří mezi světové kulturní dědictví UNESCO.

Trinidad se nachází v provincii Sancti Spiritus asi 5 kilometrů od zátoky Ensenada de Casilda na jižním pobřeží Kuby. Je to kousek od soutoku řek Javira a Guaurabo, které vytékají z přírodního parku Topes de Collantes v jihovýchodní části pohoří Sierra del Escambray. Metropole Havana leží zhruba 300 kilometrů odsud.

Trinidad, to jsou pláže, cukrovary i kláštery

Dominantu Trinidadu, který roku 1514 založil španělský conquistador a první kubánský guvernér Diego Velázquez de Cuéllar, tvoří Convento San Francisco. Dnes klášter svatého Františka, zároveň nejvyšší stavba města, slouží jako muzeum kontrarevoluce. Při procházce Trinidadem si nesmíte nechat ujít ani nádherné náměstí Plaza Mayor s udržovanými zelenými ploty, lavičkami, palmami a výstavními panskými domy kolem.

Na své si v okolí Trinidadu přijdou i milovníci koupání a poznávání přírody. Překrásná, čtyři kilometry dlouhá pláž Playa Ancón s bílým pískem se táhne na úzkém pruhu pevniny u městečka Casilda. Kouzelný výhled na Karibské moře a na Trinidad poskytuje vyhlídka „El Mirador“ a součástí UNESCO je i nedaleké Valle de los Ingenios (tzv. „Údolí cukrovarů“).

  • Neváhejte tedy a navštivte Trinidad na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím