Larnaka

Lokalita: Kypr Kypr Larnaka
Typ: Město

Náš názor

Larnaka, první osada na Kypru

Přestože v současnosti je Larnaka moderní město s charakteristickou palmovou promenádou u moře a mnoha luxusními hotely či apartmány, jedná se o nejstarší obývané místo ostrova. Funguje zde také důležitý přístav a jižně od města za přírodně chráněným solným jezerem stojí mezinárodní letiště Diethnís Aeroliménas Lárnakas.

Larnaka (cca 75 tisíc obyvatel) se rozkládá v Larnackém zálivu na jihovýchodě Kypru. Dálnice A2 ji spojuje s metropolí Nikósií, A5 s Limassolem a A3 vede k vyhlášeným letoviskům na východě Ayia NapaProtaras.

Larnacké kulturní poklady

Larnaka (též Larnaca, Skala či Iskele) vznikla už ve 13. století před naším letopočtem, proto zde můžete navštívit mnoho historických památek. Mezi nejznámější patří chrám sv. Lazara na místě kostela s hrobkou sv. Lazara. Obyvatelům se kdysi zdál svatostánek příliš malý a zbourali ho. Okolo roku 900 postavili nový kostel, který ohromuje ještě dnes, byť v 17. století prošel rozsáhlou stavební úpravou.

Dalšími zajímavými místy v Larnace jsou Archeologické muzeum, akvadukt, turecká pevnost či Pieridova sbírka, nejbohatší a nejzajímavější soukromá archeologická kolekce na ostrově. Historické nálezy od mladší doby kamenné až po středověk shromáždil učenec Demetrios Pierides (1811–1895) a pět generací jeho rodiny.

  • Neváhejte tedy a navštivte Larnacu na Kypru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím