Mys Greco

Lokalita: Kypr Kypr Mys Greco
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Mys Greco, modré okno na východě Kypru

Přírodní rezervace na mysu Greco je nejstarší na Kypru a zároveň i jedna z nejnavštěvovanějších. Neutuchající zájem turistů vzbuzuje svojí krásou zahrnující mořské jeskyně, mohutné útesy, rozmanité skalní útvary, průzračně čistou vodu a hojnost rostlinných i živočišných druhů.

Mys Greco se vynořuje z vod Středozemního moře na jihovýchodě Kypru mezi vyhlášenými letovisky Ayia Napa (na západě) a Protaras (na severu). Půdorysem připomíná obří kladivo, jehož hlavu z velké části zabírá britská radarová základna.

Na procházce ke Kamennému oblouku

Největším tahákem rezervace mys Greco je útvar zvaný „Kamenný oblouk“. Jedná se o skalní most vystupující z pevniny nad moře. Podobných kamenných fešáků najdete v oblasti celou řadu. Procházku tady usnadňují značené turistické stezky a restaurace.

Mys Greco je též proslulý díky bohaté flóře, zastoupené krokusy, ladoňkami, orchidejemi, písečnými liliemi, šafránem a jinými rostlinami Středomoří. Na milovníky potápění čekají rozmanité podvodní terény plné jeskyní a rozmanitých rybích druhů.

  • Neváhejte tedy a navštivte mys Greco na Kypru.

Podobná místa