Pafos

Lokalita: Kypr Kypr Pafos
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Katakomby, hrobky, mozaiky a další památky Pafosu

Jako významná kulturní památka byl Pafos v roce 1980 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Najdete tady nejvíce historických míst (antických i středověkých) na celém Kypru. V oblasti mezi městem a mezinárodním letištěm se rozkládá několik golfových hřišť a také vyhlášený akvapark Afrodite Waterpark.

Pafos (kolem 35 tisíc obyvatel) se nachází na jihozápadním pobřeží Kypru, asi 70 kilometrů od Limassolu a 15 kilometrů od městečka Pegia. Směrem do vnitrozemí se pomalu zvedají svahy pohoří Troodos, jeho nejvyšší hora Olympus se tyčí zhruba 40 kilometrů severovýchodně.

Pafosem křížem krážem

Pafos se pyšní bohatou historií. Za vlády Alexandra byl dokonce hlavním městem a důležitým přístavem. Doporučujeme navštívit zejména hrobky králů a archeologický park se slavnými podlahovými mozaikami, které zobrazují výjevy z řecké mytologie. Považují se za nejzachovalejší opus musivum ve Středomoří.

Významným místem u kostela sv. Kyriaki je i sloup apoštola Pavla, ke kterému byl připoután a bičován za hlásání křesťanství. Mezi další významné pamětihodnosti patří katakomby sv. Solomoné, malebný starý přístav, známé řeckorománské divadlo, Odeon či Dionýsův dům.

  • Neváhejte tedy a navštivte Pafos na Kypru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím