Petra tou Romiou

Lokalita: Kypr Kypr Petra tou Romiou
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Petra tou Romiou, elixír krásy na kyperském pobřeží

Řecká bohyně krásy Afrodita se údajně zrodila u západních kyperských břehů z mořské pěny. Podle pověsti se tady každý rok vynořila z přílivu nejen očištěná, ale ještě krásnější a znovu panenská. Afroditina skála (Petra tou Romiou) je dnes oblíbenou turistickou zastávkou.

Petra tou Romiou vás uhrane jenom kousek od dálnice A6 spojující PafosLimassolem. Směrem do vnitrozemí, za golfovým areálem Aphrodite Hills Golf a tzv. Oreitesovým lesem, se zvedá pohoří Troodos s nejvyšší kyperskou horou Olympem.

Vyzkoušejte jedinečný přírodní salón krásy

Pověst o řecké bohyni je natolik silná a přesvědčivá a touha po kráse se u žen za celá tisíciletí nezměnila, že snad každá turistka k Afroditině skále zamíří. Koupelí ve zdejších vodách se snaží nalézt Afroditinu krásu a na půvabné oblázkové pláži poté může v klidu relaxovat.

Lokalita však své kouzlo nabízí všem, bez rozdílu věku i pohlaví. Hlavní zásluhu na tom má snadný přístup od silnice a nádherná příroda, které dominují rozmanité skalní útvary vystupující z vody i z pevniny. Afroditina pláž je dostatečně rozlehlá, aby na ní každý našel dostatek místa k odpočinku.

  • Neváhejte tedy a navštivte Petra tou Romiou na Kypru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím