×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Maroko
  2. Maroko
  3. Místa
  4. Ait Ben Haddou

Ait Ben Haddou

Lokalita: Maroko Maroko Ait Ben Haddou
Typ: Památka UNESCO

Ait Ben Haddou, pevnost zvaná Hollywood v poušti

Ksar Ait Ben Haddou patří k nejlépe dochovaným stavbám svého druhu. Díky tomu se v roce 1987 stal součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jeho exteriérů s oblibou využívají také filmaři.

Ait Ben Haddou se ukrývá v údolí Ounila u karavanní stezky mezi Marrákešem a Saharou v jižní polovině Maroka. Na severní straně se nad ním zvedají prudké svahy Vysokého Atlasu v čele s třítisícovkami Ounzel, Tasseli nebo Jebel Anrhomer, asi 30 kilometrů jihovýchodně se rozkládá město Warzazát a přehradní nádrž Al Mansour Ad Dahbi.

Místo, kde se James Bond potkal s Kristem

Ksary (či kasry) jsou tradiční opevněné sídelní celky v Maroku a sousedních zemích. Někdy připomínají skromnou vesnici, jindy – jako v případě Ait Ben Haddou – vypadají jako městská pevnost s úzkými uličkami, obytnými domy, náměstím, mešitou, bohatě zdobenými věžemi a vysokými hradbami. Budovaly se hlavně poblíž vodních toků, oáz a stezek karavan.

Pevnost Ait Ben Haddou vznikla v 17. století. Dnes v ní žije jenom pár desítek obyvatel poskytujících průvodcovské služby, avšak v posledních dekádách se tady natočila dlouhá řada slavných filmů. Stačí jmenovat Honbu za klenotem Nilu (1985), bondovku Dech života (1987), Poslední pokušení Krista (1988), strašidelnou Mumii (1999), akčního Gladiátora (2000), Království nebeské (2005), dramatický Babel (2006) či Prince z Persie (2010).

  • Neváhejte tedy a navštivte Ait Ben Haddou v Maroku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Doba transferu z letiště

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje