×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Maroko
  2. Maroko
  3. Místa
  4. Essaouira

Essaouira

Lokalita: Maroko Maroko Essaouira
Typ: Památka UNESCO

Essaouira, město hradeb a hippies

Velké město Essaouira (arabsky As-Sawíra, portugalsky Mogador) má za sebou pestré dějiny a ukrývá celou řadu zajímavých památek. Zásluhou historického přístavu (dodnes stále velmi důležitého), dochovaných hradeb, citadely a zbytků portugalské pevnosti se v roce 2001 stalo součástí světového dědictví UNESCO.

Essaouira se rozkládá na pobřeží Atlantiku v západním Maroku. Na jejím jižním okraji se do oceánu vlévá řeka Oued Ksob, ještě více na jih se zvedá podhůří Vysokého Atlasu. Agadir i Marrákeš leží asi 180 kilometrů odsud, romantická Casablanca dokonce 400 kilometrů.

Historie a památky v Essaouiře

Oblast Essaouiry sice lidé obývali již v pravěku a Kartáginci zde měli obchodní stanici, ovšem skutečný rozvoj města začal až roku 1506. Na pokyn portugalského krále Manuela I. tehdy vyrostla na ostrově Mogador necelé 2 kilometry od pevninských břehů vojenská pevnost Castelo Real de Mogador. V 18. století se začal jako brána mezi Subsaharskou Afrikou i starým kontinentem mohutně rozvíjet zdejší přístav.

Během pobytu v Essaouiře si musíte prohlédnout celou medinu, kombinující prvky arabské a evropské pevnostní architektury. Nezapomeňte si při tom vychutnat zdejší jedinečnou atmosféru, ve které se mísí klid starého města, zvuky tradiční etnické hudby gnawa, vůně lahodné kávy a duch pohodových šedesátek, kdy na zdejších plážích křepčily květinové děti.

  • Neváhejte tedy a navštivte Essaouiru v Maroku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje