×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Maroko
  2. Maroko
  3. Místa
  4. Rabat

Rabat

Lokalita: Maroko Maroko Rabat
Typ: Památka UNESCO

Rabat, malebná metropole Maroka

Jedno z čtveřice marockých královských měst, součást světového dědictví UNESCO, důležitý přístav, hlavní město země a ještě mnohem více představuje rušný a nezaměnitelný Rabat. Setkáte se tady s historickou arabsko-muslimskou zástavbou i s budovami inspirovanými západním modernismem, na děti čeká rozsáhlý zábavní Magic park s množstvím atrakcí a na písečných plážích jako Sid el Abed se můžete i vykoupat.

Rabat se rozrůstá na severozápadě Maroka u pobřeží Atlantského oceánu. Na severním okraji ho lemuje řeka Bú Regreg vytvářející výrazné údolí, které město odděluje od sousedního Salé. Společně s ním – a s ostatními městečky v okolí jako Témara, Tamesna či Bouknadel – vytváří rozlehlou aglomeraci čítající přes 2 milióny obyvatel (druhá největší v Maroku).

Památky a zajímavosti Rabatu

Provoz mezinárodního letiště Rabat-Salé, hustá síť dálnic (A1 vedoucí do Casablancy, A2 směřující do Meknesu, FásuOujdy, obchvat A5), námořní přístav a velké železniční nádraží dělají z Rabatu mimořádně významný dopravní uzel Maroka. Přepravu po městě pomáhají zajišťovat dvě tramvajové linky.

Nejvíce historických památek, např. almohadské hradby a Hassanovu věž, ukrývá rabatské „Staré město“ z 12. století. Velkoryse řešené „Nové město“ z 20. a 30. let minulého století zahrnuje královské sídlo, botanickou zahradu či park Jardins d’Essais. V Rabatu však najdete i Univerzitu Mohammeda V., Ústav pro arabský jazyk nebo katolické biskupství.

  • Neváhejte tedy a navštivte Rabat v Maroku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Doba transferu z letiště

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje