×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Sporty, nakupování a zábava na Mauriciu

Mauricius-Zahrat-si-golf-na-Mauriciu-je-skutecne-poteseni.jpg

Sporty

Golf

Mauricius má pro milovníky golfu hned několik 18jamkových i 9jamkových hřišť. Všechna jsou na výjimečných místech a nabízejí nezapomenutelné zážitky ze hry. Například na hřišti Belle Mare Legends se konají mezinárodní turnaje PGA South Africa.

Potápění

Korálové útesy Mauricia a zdejší podmořský život je pestrobarevný svět pod hladinou moře. Je to doslova dokonalé, velkolepé přírodní akvárium.

Pokud jste se zamilovali do objevování světa pod hladinou moře, z Mauricia se vám po prvním ponoru nebude chtít odletět. Vzhledem k příznivým vlivům západních proudů od Austrálie se v oblasti okolo ostrova obzvlášť daří růstu korálů. Také proto oblast patří mezi nejzachovalejší, a tím i nejkrásnější vůbec na světě.

Po ostrově je mnoho potápěčských center, která samozřejmě nabízejí jak kompletní vybavení, tak i kvalitní zaškolení pod vedením kvalifikovaných instruktorů. Na výběr je pak většinou večerní a tematické potápění, někde i potápění se žraloky.
Doporučujeme vyrazit například do oblastí Blue Bay, Le Morne, Flic en Flac nebo Whale. Podívat se můžete také k sousednímu ostrovu Rodrigues nebo Pointe Aux Corners. Pokud se potápění bojíte, využijte prosklenou ponorku.

Plavby katamaránem

Plavba je jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevovat okolí Mauricia i sousední ostrovy. Pokud si zvolíte organizovaný výlet, bývý součástí programu i ochutnávka místní kuchyně. Během plaby budete mít přestávky na koupání, šnorchlování a odpočinek na pláži.

Kitesurfing

Díky ostrovním podnebným podmínkám má Mauricius ideální podmínky pro kitesurfing. Navíc krásy ostrova pozvedají tento velmi oblíbený sport o úroveň výš. Kitesurfingu se tu nabaží do syta každý, včetně úplných začátečníků. Vynikající podmínky má například poloostrov Le Morne na jihu, nebo Black River, kde jsou menší vlny.

Vodní lyže

Pokud jste ještě nezkoušeli jízdu na vodních lyžích, tady byste tomuto vodnímu sportu mohli přijít na chuť. Dokonce si budete moct vybrat, zda zkusíte dvě lyže, nebo dáte přednost jednolyži.

Windsurfing

Jak už bylo řečeno, větrné podmínky jsou na Mauriciu ideální. Pokud s windsurfingem teprve začínáte, vyberte si klidnější místa, kde si natrénujete rovnováhu, zkušenější mohou vyrazit do okolí La Morne.

Ostatní vodní sporty

Pokud si budete chtít dovolenou zpestřit, zkuste některý z oblíbených vodních sportů. Můžete si půjčit malé plachetnice nebo šlapadla a vydat se podél pobřeží. Zábavná i plavba na kajaku a člunu, které mývají prosklená dna, takže se během cesty budete moct kochat i životem pod hladinou.

Cyklistika

Ani na dovolené nemusíte zahálet. Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na kolo. Pozor, na Mauriciu se jezdí vlevo, proto doporučujeme být velmi opatrní!

Nakupování

Na Mauriciu se dá pořídt celá řada suvenýrů a dalšího zboží. Hodně se prodávají modely historických lodí, nejrůznější ozdoby na oblečení, boty a doplňky, šperky a bižuterie nebo proutěné a hrnčířské výrobky. Určitě si tu vyberete z celé řady obchodů s oblečením, včetně značkového, které je tu mnohem levnější než v České republice.

Pokud sbíráte známky, vaše srdce zaplesá. Mauricius se pyšní krásně barevnými originálními známkami. Vždyť slavný Modrý Mauricius pochází právě odsud.Podívejte se také po typických mauricijských produktech jako je vanilkový čaj, koření, rum nebo barevné šátky, Nenechte su ujít nývštěvu tržiště a ochutnejte čerstvé ovoce a zeleninu. 

Zábava

Nočního života a tance si užijete v blízkosti Grand Bay. Určitě navštivte někteou z místních hospůdek a restaurací a dejte si ryby, nebo mořské plody. Nebudete litovat.

Děti budou mít radost, pokud je vezmete do mauricijského vodního světa, nebo s nimi zkusíte některou z vodních atrakcí.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje