Flacq

Mapa

Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 100MUR/67,78CZK

* průměrné teploty

Flacq, kus nádherných břehů Mauricia

K největším, nejoblíbenějším a nejkrásnějším mauricijským letoviskům patří i oblast Flacq u severozápadního pobřeží tohoto pohádkového ostrova v nitru Indického oceánu. Rozkládá se podél dolního toku říčky Riviere du Poste de Flacq, jejího členitého ústí do moře a navazujících břehů.

Severně od střediska se nachází další populární resort Poste Lafayette, jižním směrem najdete Belle Mare. Metropole Port Louis leží na opačném konci ostrova necelou hodinu jízdy autem, letiště Sir Seewoosagur Ramgoolan je vzdálené zhruba 45 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Ušito na míru pohodové přímořské dovolené

Cap Flacq je zároveň i názvem pro jeden z devíti mauricijských správních okresů. Celá rekreační lokalita Flacq se skládá ze tří stěžejních částí: přímořského letoviska Pointe de Flacq, vesnice Poste de Flacq a poměrně rozlehlého, okresního města Centre de Flacq s populací přes 15 tisíc lidí. Sníte-li o příjemné letní dovolené bez starostí a navíc v exotické destinaci, neváhejte už ani vteřinku. Čekají vás dokonalé služby, horké podnebí, úchvatné pláže i korálový útes s rozmanitými mořskými obyvateli.

Dlouhé kilometry jemně písečných, světlých a širokých pláží jsou obrázkem naprosto typickým pro pobřeží regionu Flacq. Jenom pomalu klesají pod hladinu oceánu, do průzračně čisté laguny jako stvořené k vodním hrátkám všech generací, koupání, plavání, šnorchlování i potápění. Dostatek stínu při lenošení je zajištěn tropickou vegetací a plážovými slunečníky u lehátek; hotelové komplexy navíc nabízejí celou řadu dalších služeb jako občerstvení nebo zapůjčení sportovních potřeb pro windsurfing a jízdu na lyžích.

Mauricius má pro každého něco

Flacq.jpgFlacq nabízí od každého trochu všem milovníkům exotické dovolené. Za nákupy se můžete přesunout do obchodů v Centre de Flacq, kde je v provozu i moderní obchodní galerie a velká tržnice. Romantici si na druhou stranu mohou vychutnat ranní východ slunce či podvečerní procházku podél pláže. Doslova nirvánu zde prožijí golfisté, neboť vyhlášená golfová hřiště Belle Mare Plage se zelenají právě na okraji Flacqu.

Jak si ještě užít pobyt na Mauriciu? Vyzkoušejte například:

  • Výlet k obřímu radioteleskopu v přírodní rezervaci Bras d´Eau
  • Ovocný trh a jiné atrakce hlavního města Port Louis
  • Návštěvu botanické zahrady Pamplemousse
  • Vodopády Chamarel v národním parku Black River na jihu

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Flacq

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.