Isla Mujeres

Lokalita: Mexiko Mexiko Isla Mujeres
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ostrov Isla Mujeres

Jak si představujete opravdový ráj? Pokud zavřete oči a vidíte před sebou tyrkysově modré moře, prosluněnou oblohu, bohatý podmořský život, písečné pláže a skvělé podmínky ke sportování, spatřili jste Isla Mujeres (Ostrov žen). Navštívit ho můžete během dovolené v Mexiku.

Isla Mujeres vystupuje z vod Karibského moře asi 7 kilometrů od pobřeží Yucatánského poloostrova. Má sice vlastní letiště (Aeropuerto Nacional de Isla Mujeres), ovšem k dopravě na ostrov se používá především lodí. Přímo naproti němu se na pevnině rozkládá město Cancún, nejsevernější letovisko Mayské riviéry.

Isla Mujeres, ostrov žen, mužů a zábavy

Ostrov Isla Mujeres má protáhlý tvar: měří zhruba 8 kilometrů na délku, šířkou nepřesahuje 700 metrů a žije na něm asi 13 tisíc obyvatel. K jeho hlavním atrakcím patří slavná pláž Playa Norte na severním pobřeží, koupání s delfíny a rušná ulice Miguel Hidalgo s mnoha restauracemi a zábavními podniky.

Na jihu Isla Mujeres funguje veřejně přístupná záchranná stanice mořských želv, jejichž populace je silně ohrožena. Oblíbenou lokalitu pro šnorchlování a potápění představuje řada korálových útesů jako ostrov Garrafon Park. A za skutečnou lahůdku platí Podmořské muzeum MUSA nedaleko břehů ostrova, pro které vytvořil skulptury anglický sochař Jason deCaires Taylor a další umělci.

  • Neváhejte tedy a navštivte Isla Mujeres v Mexiku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím