1. Fischer.cz
  2. Mosambik
  3. Praktické informace

Praktické informace Mosambik

Elektrický proud

Elektrická síť má v Mosambiku napětí 230 V/50 Hz. Zásuvky jsou ovšem často odlišného tvaru, raději si proto zajistěte adaptér (lze ho koupit v lokálních obchodech či vypůjčit v hotelu).

Pitná voda v Mosambiku

V žádném případě nepijte vodu z kohoutku, konzumujte pouze vodu balenou (seženete ji v obchodech s potravinami). Kvůli riziku střevních onemocnění se doporučuje vyhýbat se tepelně nedostatečně upraveným jídlům (zmrzlina, ředěné džusy apod.).

Mosambik-prakticke.jpg

Mosambik – bezpečnost a kriminalita během dovolené

Mosambik se považuje za poměrně bezpečnou africkou zemi, v níž především v turistických oblastech nehrozí žádné vážnější nebezpečí. Přesto se doporučuje dodržovat následující bezpečnostní opatření:
  • hlídat si osobní věci a cennosti (peníze, platební karty a doklady),
  • ukládat drahé věci (šperky, větší obnosy peněz) v hotelovém trezoru,
  • omezit nošení nákladných oděvů a módních doplňků včetně hodinek,
  • využívat hotelové vozidlo (nebo taxi) k přesunům po setmění.

Opalování v Mosambiku

Vzhledem k silnému slunečnímu svitu dbejte všech zásad zdravého opalování. Používejte krém s vysokým ochranným faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Hodně pijte a vyhněte se pobytu na přímém slunci během poledních hodin.
Na plážích u hotelových resortů se můžete pohybovat v bikinách, opalování bez horního dílu dámských plavek však není vhodné.

Úřední jazyk a možnosti dorozumění

Jedinou úřední řečí v Mosambiku je portugalština, hodně obyvatel ale používá lokální jazyky. V ubytovacích zařízeních se domluvíte i anglicky.