Jabal Samhan

Lokalita: Omán Omán Jabal Samhan
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přírodní rezervace Jabal Samhan

Mimořádnost přírodní rezervace Jabal Samhan spočívá v tom, že se jedná o jedno z posledních útočišť kriticky ohrožených levhartů arabských ve volné přírodě. Potkat zde však můžete i další šelmy jako karakala, hyenu žíhanou a vlka arabského.

Chráněná oblast Jabal Samhan se rozkládá na svazích pohoří stejného jména v guvernorátu Dafár na jihu Ománu. Oblíbené letovisko Mirbat se nachází asi 20 kilometrů vzdušnou čarou odsud, Salalah asi čtyřikrát dále.

Kořist levharta v Jabal Samhan

Přírodní rezervace Jabal Samhan dosahuje rozlohy 4 500 čtverečních kilometrů a nežije zde trvale žádné obyvatelstvo. V období zvaném „charíf“ (od července do září) tady díky monzunům naprší až 200 milimetrů srážek, které způsobují hotový vegetační boom.

K nejdůležitější kořisti levharta arabského v Jabal Samhan patří gazela arabská, kozorožec nubijský, zajíc africký, daman skalní, dikobraz srstnatonosý, ježek pustinný a několik druhů ptáků. Příležitostně tato nevelká šelma o hmotnosti kolem 30 kilogramů hoduje i na domácích hospodářských zvířatech.

  • Neváhejte tedy a navštivte Jabal Samhan v Ománu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím