×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Omán
  2. Omán
  3. Místa
  4. Mirbat

Mirbat

Lokalita: Omán Omán Mirbat
Typ: Město

Náš názor

Pevnost Mirbat a potápění za žraloky

Dříve byl Mirbat (Murbat) hlavním městem ománského guvernorátu Dhofár (Dafár), na přelomu 60. a 70. let se zde bojovalo. V současnosti platí za kouzelné rybářské městečko a populární letovisko s lokalitami zvoucími k báječnému potápění.

Mirbat (v překladu „místo, kde jsou uvázáni koně“) se rozkládá na jihu Ománu asi 100 kilometrů od Salalahu (Salály). Leží na březích Indického oceánu a pod příkrými svahy pohoří Jabal Samhan s přírodní rezervací stejného jména.

Mirbat, to je potápění ve dne i v noci

Nejstarší osídlení oblasti se odhaduje do 4. tisíciletí (naleziště Sumhuram Khor Ruri). Od 9. století našeho letopočtu se zde čile obchodovalo, od roku 1161 je ve zdejším mauzoleu pohřben Mohamed bin Ali a v 19. století vyrostla Mirbatská pevnost. Během Dafárského povstání (proti tehdejšímu sultanátu Maskat a Omán) tady proběhla 19. 7. 1972 bitva u Mirbatu.

Mirbat v poslední době proslavily blízké korálové útesy s dvojicí velkých potopených vraků. Pestrá podmořská fauna i flóra si přes množství dobrodruhů z celého světa uchovala svou panenskou krásu. Spatřit můžete například delfíny, chobotnice, murény, rejnoky, sépie, tuňáky, velryby, želvy i žraloky. Ponory (včetně potápění za rozbřesku či v noci) do více než 25 atraktivních lokalit se organizují ze základny Extra Divers Worldwide na pláži u hotelu Marriott.

  • Neváhejte tedy a navštivte Mirbat v Ománu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím